«آکروپولیس» در یونان به دلیل گرمای بی‌سابقه هوا به روی بازدیدکنندگان تعطیل شد.
به گزارش ایسنا، با توجه به اینکه یونان با موج گرمای بی‌سابقه‌ای مواجه شده است، محوطه ۳۰۰۰ ساله «آکروپولیس» واقع در «آتن» برای حفاظت از کارمندان و گردشگران از روز چهارشنبه گذشته به روی بازدیدکنندگان بسته شده است.
«آرت‌نیوز» نوشت،‌ وزارت بهداشت یونان افراد مسن و مبتلایان به بیماری‌های مزمن هشدار داده است که در دوران افزایش دما در خانه بمانند. همچنین به کارگران توصیه شد که بین ساعت ۱۲ تا ۵ بعدازظهر از فعالیت‌های شدید خودداری کنند.
در روز چهارشنبه، اعضاء صلیب سرخ یونان در حال توزیع بطری‌های آب و ضد آفتاب به افراد بی‌خانمان بودند، در حالی که مقامات شهری چند مکان مجهز به تهویه مطبوع را برای کسانی تهیه کردند که به محیط خنک نیاز داشتند.
علاوه‌بر این، مقامات یونان، مدارس ابتدایی را در بسیاری از نقاط کشور، همراه با «آکروپولیس» از ساعت ۱۲ تا ۵ بعدازظهر تعطیل کردند. این اطلاعیه پس از آن منتشر شد که یک گردشگر روز سه‌شنبه در حالی که در صف تماشای این بنا ایستاده بود غش کرد.
موج گرمای سال گذشته روی برخی از نقاط گردشگری یونان تأثیر منفی گذاشت، اگرچه صنعت گردشگری این کشور به آمارهای قابل‌توجهی دست پیدا کرده بود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *