مدیر عامل صندوق اعتباری هنر:

0:16

مشاور وزير و مدير عامل صندوق اعتباري هنر در نشست ميان مسئولان فرهنگي با اعضاي کميسيون اقتصادي مجلس شوراي اسلامي با اشاره به جزئيات و تشريح دستاوردهاي مثبت نشست، ضمن قدرداني از نمايندگان محترم و فرهيخته مجلس، گفت: در اين نشست ضمن ارايه گزارشي توسط وزير محترم فرهنگ و ارشاد اسلامي از مسائل و مشکلات حوزه فرهنگ و هنر به ويژه در موضوع زير ساخت‌هاي سينما همراه با چالش‌هاي موجود نيز مطرح شد.
به گزارش رسیده، سیدمجید پوراحمدی با اشاره به پایین بودن ارزش افزوده محصولات فرهنگی و هنری و از سوی دیگر هزینه بر بودن تولیدات فرهنگی و هنری برای جامعه متقاضی در مقابل میزان فروش بخش فرهنگ و هنر، گفت: دولت با حمایت‌هایی نظیر تامین تسهیلات، بخش فرهنگ و هنر را تقویت خواهد کرد.
وی یکی از مهمترین برنامه‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در دولت سیزدهم را توجه ویژه به حوزه اقتصاد و فرهنگ دانست و افزود: رویکرد جدیدی برای حمایت از اصحاب فرهنگ و هنر در مجموعه وزارت ارشاد در حال شکل‌گیری است. با برنامه‌ریزی انجام گرفته به دنبال آن هستیم تا از طریق منابع ارزان قیمت همراه با حمایت های سازمان برنامه و بودجه در تخصیص اعتبار و همچنین از طریق صندوق کارآفرینی امید، اصحاب فرهنگ و هنر را مورد حمایت جدی خود قرار دهیم. هدف ما در صندوق اعتباری هنر این است که با بسترسازی و رفع موانع، مسیر فعالیت هنرمندان کشور را در توسعه صنایع فرهنگی و هنری هموار سازیم. با فراهم ساختن زمینه توانمندسازی هنرمندان کشور، نیاز به حمایت های مقطعی نیز کاسته می‌شود.
مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: با عنایت به تعامل و‌ نشست مشترک وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و اعضای محترم کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی و ورود این کمیسیون به حوزه اقتصاد فرهنگ و هنر، این امید هست تا نگرش مجموعه مجلس شورای اسلامی برای حمایت از حوزه اقتصاد فرهنگ و هنر یک نمود بیشتری به خود بگیرد.
پوراحمدی در عین حال اقدام کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی را قابل تقدیر دانست و گفت: مقرر شد کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با تشکیل جلسات با بانک های عامل و سایر بخش‌ها و ‌موسساتی که قادر به حمایت از بخش فرهنگ و هنر هستند در این مسیر حضور موثری داشته باشد.
مدیر عامل صندوق اعتباری هنر ابراز امیدواری کرد: با حمایت همه‌جانبه اقتصادی و مالی از بخش فرهنگ و هنر، بزودی شاهد رشد و ‌توسعه به ویژه حوزه زیر ساخت‌های سینما و دیگر عرصه‌ها باشیم.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.