سازمان صداوسیما با انتشار خبری، به بخش هایی از نامه شورای نظارت بر سازمان صداوسیما درباره برنامه های تحویل سال این رسانه اشاره کرده و از محتوای این نامه با تعبیر «بانشاط و همراه با معنویت به دور از سلبریتی زدگی» یاد کرده است.
به گزارش ایسنا، در شرایطی که سایت شورای نظارت بر سازمان صداوسیما مدتی است که از دسترس عموم و رسانه ها خارج است و امکان رویت اخبار آن همانند گذشته وجود ندارد، روابط عمومی سازمان صداوسیما از نامه ای خبر داده است که با موضوع برنامه های تحویل سال ۱۴۰۲ ، توسط این شورا خطاب به پیمان جبلی نوشته شده است.
اگرچه در متن این خبر محتوای کامل نامه قابل مشاهده نیست اما در جملاتی به نقل از شورای نظارت بر سازمان سازمان صداوسیما به این نکته اشاره شده است که «ایجاد فضای شاد، بانشاط و سرگرم کننده همزمان با ایجاد فضای معنوی در لحظات تحویل سال در اکثر برنامه‌ها از ویژگی‌های مثبت بوده است.»
همچنین اینگونه آمده است که «حضور معقول و قاعده مند برخی چهره‌های هنری به خصوص در شبکه‌های سه و نسیم از موارد قابل توجه به نظر شورای نظارت بر صداوسیما بوده است. توجه به اقوام و قومیت ها به ویژه در شبکه یک و اهمیت به وجوه فرهنگی جشن نوروز به عنوان پیوند دهنده ملت ها که به طور خاص در شبکه چهار تجلی یافت از دیگر مواردی بود که مورد توجه شورای نظارت بر صداوسیما قرار گرفته است. نهایتاً تدارک وسیع شبکه‌ها و جذابیت نسبی قابل قبول کلیت آنها و تناسب نسبی فضا و محتوای برنامه‌ها با ماهیت و رسالت شبکه‌ها و مخاطبان شان نکات دیگری بود که این شورا شبکه‌های سیما و رسانه ملی را بابت آن شایسته قدردانی دانسته است.»
بر اساس این گزارش، آبان ماه سال گذشته بود که احسان قاضی‌زاده هاشمی، دبیر شورای نظارت بر صداوسیما اعلام کرد، گزارشی درباره عملکرد یک ساله پیمان جبلی و همکارانش تهیه شده که پس از تأیید در شورا به مراجع مربوطه ارسال خواهد شد؛ گزارشی که البته هیچگاه رسانه ای نشد.
قاضی‌زاده هاشمی همچنین تاکید کرده بود که شورای نظارت بر صداوسیما همچون قبل با دقت و ظرافت موضوعات را پیگیری می‌کند و همه موضوعات علاوه بر موضوعات صرفاً آنتن یعنی حوزه سیما، سیاسی، صدا، برون‌مرزی حتی روی موضوعات اجرایی، استان‌ها و حوزه بازرگانی، گزارش‌های متنوعی داشته است.
به گفته وی برخی از این‌ گزارش‌ها، تبدیل به گزارش‌های روندی از برنامه‌ها شده و ارسال شدند. برخی از این‌ها در قالب تذکرات مختلف به سازمان صداوسیما یادآوری می‌شود.
اما در شرایطی که در سال های گذشته و در دوره روسای سابق صداوسیما گزارش های شورای نظارت بر سازمان صداوسیما درباره عملکرد رسانه ملی ـ چه تشویق و چه تذکر ـ بعضا به رسانه ها ارسال یا روی سایت این شورا قرار می گرفت، مدتی است از انتشار این گزارش ها خبری نیست و همان طور که دبیر شورای نظارت بر صدا و سیما عنوان کرده است، به صرف اعلام نتایج به «مراجع مربوطه» که البته از ذکر نام این نهادها هم خودداری شده، بسنده شده است.
ضمن اینکه خرداد ماه سال ۱۴۰۱ هم خبری کوتاه درباره حضور پیمان جبلی در جلسه اعضای شورای نظارت بر سازمان صداوسیما از سوی روابط عمومی این شورا منتشر و اعلام شده بود که این دومین حضور از زمان انتصاب وی به عنوان رییس جدید سازمان صداوسیما بوده است. با این همه جزییات این حضور هم هیچگاه رسانه ای نشد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *