10:02

ستاره «فتنه‌گر» حاضران در هفتاد و ششمین جشنواره فیلم کن را شگفت‌زده کرد؛ آلیسیا ویکاندر در اکران درام تاریخی کارگردان برزیلی بیش از ۸ دقیقه مورد تشویق قرار گرفت.
به گزارش ایرنا، فتنه‌گر-Firebrand کریم عینوز کارگردان برزیلی برای نخستین بار در جشنواره فیلم کن ۲۰۲۳ نمایش داده شد.
آلیسیا ویکاندر که از نقش‌آفرینی‌های معروف او می‌توان به بازی در آنا کارنینا و دختر دانمارکی اشاره کرد از میان جمعیتی که شامل میشل یو و ماریون کوتیار برنده اسکار بهترین بازیگر زن بود، مورد استقبال قرار گرفت.
روز گذشته در نخستین اکران فتنه‌گر، جود لا همبازی ویکاندر که نقش هنری هشتم پادشاه ظالم و بی رحم را بازی می‌‍کند و کریم عینوز کارگردان برزیلی نیز مورد تشویق شدیدی قرار گرفتند.
با این میزان استقبال، ویکاندر به گروهی از بانوان برجسته کن از جمله لیلی گلادستون، ناتالی پورتمن و جولیان مور می‌پیوندد که حاضران در کن را با نقش‌آفرینی‌های خود شگفت‌زده کرده‌اند.
جسیکا اشورث و هنریتا اشورث نگارش فیلم‌نامه فتنه‌گر را بر عهده داشته‌اند. اثری که از وقایعی حقیقی الهام گرفته و بازیگران مطرح هالیوود در آن به ایفای نقش پرداخته‌اند.
این فیلم حول محور رابطه هنری هشتم، پادشاه بریتانیا با ششمین و آخرین همسرش یعنی کاترین پار جریان دارد. در حالی که هنری در خارج از مرزهای بریتانیا مشغول سازماندهی ارتش خود برای حضور در میدان نبرد است، کاترین پار با عقاید افراطی خود سعی دارد تا تغییرات دینی گسترده‌ای را بر کشور اعمال نماید که منجر به خشم پادشاه شده و به اتفاقاتی شوکه‌کننده منتهی خواهد شد.
این فیلم همچنین از بازیگران دیگری مانند سم رایلی، ادی مارسن و سایمون راسل بیل بهره می‌برد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *