15:51

فرهنگسرای اندیشه در قالب ویژه برنامه «مادران چشم به راه» از مادر شهید جاویدالاثر دیباجی تجلیل کرد.
به گزارش روابط عمومی فرهنگسرای اندیشه، ویژه برنامه فراگیر «مهرآیین» از بسته برنامه‌های «مادرانه» به مناسبت ایام ولادت حضرت زهرا سلام الله علیها به همت مدیریت فرهنگی هنری منطقه ۷ برگزار شد.
فرهنگسرای اندیشه در قالب ویژه برنامه «مادران چشم به راه» با حضور در منزل شهید دیباجی از مادر این شهید جاویدالاثر تجلیل کرد. این برنامه با مشارکت ناحیه ۴ شهرداری منطقه ۷ همزمان با سالروز ولادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها برگزار شد.
شهید سیدمحمد دیباجی متولد ۱۵ مرداد ۱۳۳۴ در تهران است. او به عنوان نیروی بسیجی در جبهه حضور یافت و در شانزدهم بهمن ۱۳۶۵ با سمت فرمانده گروه در عملیات کربلای ۵ در شلمچه شهید شد. تاکنون پیکر پاک او بازنگشته است.
برادر شهید دیباجی در این جلسه گفت: برادرم معلم منطقه ۱۴ بود و به واسطه اینکه در چندین عملیات حضور داشت، برایشان دوره ۶ ماهه چریکی برگزار کردند. پس از این دوره، برادرم به همراه تنی چند از رزمندگان به عملیات‌های برون مرزی رفتند که نمونه آن حضور در منطقه کرکوک است.
وی ادامه داد: بعد از عملیات کربلای ۴ در حالی که در یکی از عملیات‌های برون مرزی حضور داشت، گروهی ۷۰-۸۰ نفره در منطقه‌ای نزدیک مرز گیر افتادند و به گفته محلی‌ها در همانجا به شهادت رسیدند، اما هنوز پیکر آنان برنگشته است.
او خاطرنشان کرد: برادرم فرزند اول خانواده بود و از این جهت یکی از افراد تاثیرگذار برای مادرم به شمار می‌رفت و هنوز هم ما چشم انتظار بازگشت او هستیم. از برادرم ۳ فرزند به یادگار مانده است.
پدر شهید دیباجی نیز در این جلسه بیان داشت: شهدا افتخار ما و روشنی‌بخش مسیر انقلاب اسلامی هستند.
در انتهای این مراسم، از مادر شهید جاویدالاثر دیباجی تقدیر شد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.