13:40

بازیگر تئاتر می‌گوید: کار تئاتر پولی ندارد و اگر بازیگری عشق به تئاتر نداشته باشد در این هنر ماندگاری نخواهد داشت.
سارا جمال‌پور بازیگر گروه تنهایی مانا به کارگردانی رحیم نوروزی بازیگر و کارگردان سینما، تئاتر و تلویزیون که پیشینه بازی در ۵ فیلم کوتاه اعم از «نقشه» و «مکبث» را نیز دارد در گفت وگو با ایرنا اظهار داشت: با توجه به این‌که یک بازیگر تئاتر ارتباط‌های گسترده‌ای ندارد و حیطه تئاتر یک سری مخاطب خاص و عمدتا از بین تئاتری‌ها دارد، هنرمندان این حوزه فرصت حضور چندانی در حوزه تصویر پیدا نمی‌‎کنند.
وی افزود: از آنجایی که دوست دارم بازی در سینما و تلویزیون را همزمان با تئاتر ادامه دهم، حتی بدون دستمزد هم باشد ایفای نقش در کارهای تصویر را می‌پذیرم تا شناخته شوم.
جمال‌پور گفت: با هدفی که دارم خیلی فاصله دارم اما قدم به قدم رشد خودم را می‌بینم. دوست دارم تئاتر و تصویر را در کنار هم پیش ببرم اما کار کردن در تصویر را بیشتر دوست دارم.
او می‌گوید: تئاتر زندگی و این احساس را به من می‌دهد که بارها در بدن‌ها و نگاه‌های مختلف جامعه زندگی کنم و این حس را دوست دارم.
این بازیگر تئاتر که از سال ۹۷ فعالیت خود را در تئاتر آغاز کرده گفت: پیش از آن از دوران کودکی عاشق تئاتر و موسیقی و مخاطب هر دو بودم.
او که در کنار بازیگری نوازنده پیانیست هم است و با مازیار فلاحی همکاری داشته خاطرنشان کرد: به دلیل این‌که به سمت تئاتر آمدم از نوازندگی کنار گرفتم. وقتی تئاتر تماشا می‌کردم به من حس رهایی و آزادی عجیب و غریبی می‌داد و در زمان اجرا و تمرین تئاتر احساس می‌کنم از زندگی واقعی خودم دور شدم و این‌که می‌توانم برای ساعتی از هر مشقتی که دارم فاصله بگیرم حس خوبی به من دست می‌دهد.
جمال‌پور همچنین گفت: تصویر و تئاتر هر کدام مباحث جداگانه‌ای هستند و دنیای مختلفی دارند. احساسات تئاتر با تصویر خیلی متفاوت است. حس تئاتر را بیشتر دوست دارم اما تصویر هم برای من جایگاه جداگانه‌ای دارد. انتظار دارم تصویر ذهنی‌ام را به زندگی بدهم و نقشی که همیشه در ذهنم هست به زندگی‌ام ببخشم و احساس می‌کنم این اتفاق می‌افتد. اگر تصویری از چیزی داری آن تصویر آینده توست.
وی درباره عرصه فرهنگ و هنر هم این گونه گفت: این عرصه، زیست، زندگی و نگاه‌های آدم‌هایی است که می‌تواند حتی شاید متفاوت از هم باشد اما در کنار هم حالشان خوب باشد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *