13:15

«بیوه سیاه» اولین فیلم کمپانی مارول در دوسال گذشته، برای شکستن رکورد فروش دوران کرونا خیز برداشته است.
به گزارش باشگاه خبرنگاران به نقل از ورایتی، بعد از یک سال تأخیر، فیلم سینمایی «بیوه سیاه» مارول بالاخره توانست راهی سینما‌ها شود و در گیشه روز پنجشنبه آمریکا عملکرد خوبی را به ثبت برساند. این فیلم در پیش نمایش ۱۳.۲ میلیون دلار فروخته که رکورد جدیدی در زمینه اکران فیلم‌ها در دوران کرونا محسوب می‌شود.

عملکرد این فیلم در پیش فروش از دیگر فیلم‌های مارول که در دوران پیش از کرونا اکران شدند، بیشتر است و یا حداقل در نزدیکی آن‌ها قرار دارد. فیلم «مرد عنکبوتی: بازگشت به خانه» ۱۵.۴ در پیش نمایش میلیون دلار فروخت و هفته اول را با ۱۱۷ میلیون دلار به پایان برد. «ثور:رگنوراک» در پیش نمایش ۱۴.۵ میلیون دلار و در مجموع یک هفته ۱۲۳ میلیون دلار فروخت. فیلم‌های «مرد مورچه ای» و «ونوم» هم به ترتیب ۱۱.۵ و ۱۰ میلیون دلار در روز اول اکران فروخته بودند.

اکنون نشانه‌هایی از بهبود شرایط در گیشه آمریکا دیده می‌شود و بازگشت آمریکا به شرایط معمول را شاهد هستیم؛ چرا که انتظار می‌رود فیلم «بیوه سیاه» رکورد گیشه هفتگی این کشور در دوران کرونا را دوباره بشکند.

پیش بینی شده این فیلم با نقش آفرینی اسکارلت جوهانسون در هفته ابتدایی آمریکای شمالی ۸۰ میلیون دلار خواهد شد و رکورد ماه گذشته «سریع و خشن ۹» را خواهد شکست. این فیلم در ۴۶ بازار بین المللی هم نمایش داده شده و انتظار می‌رود، ۵۰ میلیون دلار نیز از این بازار‌ها فروش داشته باشد. اگرچه مقامات چینی اکران «بیوه سیاه» در ماه مارس را تایید کرده بودند، اما هنوز مارول تاریخ نمایشی در این کشور که اکنون بزرگترین بازار سینمایی جهان لقب گرفته اعلام نکرده است.

گفتنی است این فیلم در برخی از مناطق، از روز جمعه در سرویس پخش آنلاین دیزنی پلاس در دسترس قرار گرفته، اما خیلی زود قاچاق شد و نسخه HD آن طی چندین ساعت به چین و هند رسیده است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *