بیان انتظارات جمعی از فعالان فرهنگی جبهه انقلاب از صداوسیما در دیدار با پیمان جبلی


12:31

پیمان جبلی، معاون برون مرزی صداوسیما در دیدار با جمعی از فعالان فرهنگی جبهه انقلاب، پژوهشگران و مستندسازان حوزه دفاع مقدس و برنامه‌سازان بر ضرورت گسترش دایره ظرفیت های پژوهشی، فکری و برنامه سازی صدا و سیما در شعاعی به وسعت ظرفیت فرهنگی انقلاب اسلامی تاکید کرد.
جبلی همچنین بر لزوم کارآمد شدن هر چه بیشتر بخش های ستادی صداوسیما در جهت پشتیبانی فکری، ترسیم راهبردها و ورود هر چه قدرتمندانه‌تر به عرصه پیام و محتوا در کسوتی فعال و تعیین‌کننده تاکید کرد.
به گزارش روابط عمومی شبکه پرس تی وی، در این دیدار که در محل مجموعه سعادت آباد معاونت برون مرزی صداوسیما صورت گرفت، چهره های فرهنگی و برنامه سازان حوزه دفاع مقدس و ادبیات پایداری به طرح دیدگاه های خود درباره نقش رسانه ملی در حوزه فرهنگ سازی انقلاب اسلامی پرداختند.
جبلی نیز با غیرقابل‌انکار خواندن نقش صداوسیما در جهت‌دهی فضای فکری جامعه به عنوان بزرگ ترین دستگاه فرهنگی کشور، مهم ترین چالش این مقوله را تناسب برونداد رسانه ملی با ظرفیت های وسیع و عمیق فرهنگ و انقلاب دانست.
جبلی با ضروری دانستن تقویت احساس مشارکت و مسئولیت نیروهای انقلابی نسبت به روند فرهنگ سازی در رسانه ملی در حوزه های گوناگون، تصریح کرد: صداوسیما دارای توان بالقوه قابل توجهی در مدیریت و فعال سازی جریان های فرهنگی، تزریق خلاقیت و راهبردسازی است که می‌تواند به فعلیت برسد.
معاون برون مرزی صدا و سیما تاکید کرد: وظیفه رسانه ملی این است که به مثابه قوه عاقله مسئله‌شناس، ظرفیت‌یاب و راهبردساز به شکلی هوشمندانه به شناخت نیازها، تشخیص خلاءها و ترسیم راه های تکمیل پازل برونداد نهایی آنتن بپردازد و به شکلی دقیق فرآیند تولید و تاثیرگذاری و توفیق فعالیت های رسانه ملی را رصد و ارزیابی کند تا بدین‌ ترتیب مسیر و نقشه راه سازمان مستمراً بازآرایی، به‌روزرسانی و ترمیم و تقویت شود.
جبلی ادامه داد: همه باید تلاش کنیم ظرفیت فرهنگی رسانه ملی را تا آنجا گسترش دهیم که به ظرفیت انقلاب اسلامی برسد و این میسر نمی شود مگر با یاری و کمک همه عناصر فرهنگی و علاقه مندان و خادمان نشر و بسط گفتمان انقلاب اسلامی.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *