بیانیه خانه سینما در حمایت از مردم خوزستان؛ تا دیر نشده کاری انجام شود


بانی‌فیلم: پس از گذشت شش روز از اعتراض‌های مردمی هموطنان خوزستانی نسبت به بی‌آبی شهرها و روستاهای این خطه ار جنوب کشورمان،‌ موج حمایت هنرمندان و برخی تشکل‌های صنفی از مردم خوزستان به راه افتادو

خانه سینما هم امروز و پس از خمراهی بسیاری از اهالی سینما با مردم خوزستان در بیانیه‌ای از مسئولان خواست به حکم قانون در رفع مشکلات مردم تا دیر نشده کاری انجام شود
به گزارش روایط عمومی خانه سینما، متن بیانیه این تشکل صنفی به این شرح است:

با یاد خدا
خوزستانِ ایران ملتی نگرانِ توست، همه ایران نگرانِ توست سینمای ایران نگران توست. متأسفانه این روزها تصاویر ناخوش‌آیندی از خوزستان می‌بینیم این پاره تن ایران، مهد تمدن عیلام با قدمتی به بلندای تاریخ کشور، سرزمین رودهای خروشان و دشت‌های حاصلخیز و هورها و تالاب‌های عظیم و مردمی که ایرانی‌ترینِ ایران هستند و بوده‌اند به شرایطی دچار شده‌اند که بی‌سابقه است.
شرایط اینروزهای خوزستان و سیستان و بلوچستان شایسته ایران ما نیست.
خوزستان بدون شک طی یکصد سال گذشته بخش بزرگی از هزینه‌های مالی و جانی کشورمان بخصوص در دوران جنگ را جانانه پرداخته است شایسته نیست که مردمانش و پیکرش اینگونه زخم‌خورده رها شوند.
با تأسف بسیار در حالی که انواع و اقسام مصائب و بلایای طبیعی و دست سازِ بشر امنیت و آرامش تمام مردم ایران را به بازی گرفته مردم خوزستان مصیبت بزرگتری را هم تجربه می‌کنند که خاک و دام و طبیعت و جانشان را با شدت تمام تهدید می‌کند.
خشکسالی بلایی است که می‌شد و می‌شود با یاری و همدلی آثار ویرانگرش را تقلیل داد و با مدیریت درست و همراهیِ تمام قوا تأثیراتِ مخربش را بر جان و چهرهِ خوزستان عزیز و دیگر سرزمینهای تشنه ایران کاهش داد.
با اینکه خیلی دیر است اما هنوز هم می شود ثابت کرد همه ایران یکی است ، باید به مهر دست هموطنان گرفتار خشکسالی را گرفت و اسباب نجات از این ورطه خانمان سوز را برایشان فراهم کرد.
به نمایندگی از سینماگران ایران وظیفه خود می‌دانیم همراه با هموطنان مظلوم خوزستان از تمام مسئولین کشور بخواهیم به حکم قانون در رفع مشکلات مردم بخصوص عوارض خشکسالی و دیگر مصائب خوزستان و ایران بکوشند.
تا دیرتر از این نشده انجام دهید آنچه باید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *