خانه‌ سینما هیچ کاری برای امثال من نکرده؛ اگر تعطیل شود، هیچ اتفاقی نمی‌افتد

12:10

بهنوش بختیاری این روزها در سریال شبکه‎ خانگی «قصه‌ هزار افسون» جلوی دوربین افشین گودرزی بازی می‌کند.
به گزارش رسیده، وی در خصوص این سریال گفت: سریال «قصه‌ هزار افسون» به بچه‌ها راه و روش زندگی را یاد می‌دهد. صداقت داشتن و قضاوت نکردن را یاد می‌دهد. فرهنگ اصیل زندگی را می‌آموزاند.
او در ادامه با اشاره به این‌که به لحاظ فرهنگی سقوط کرده‌ایم و هنر اصولاً در کشور ما آن جایگاه پیشین را ندارد اضافه کرد: اصولاً اغلب ایرانی‌ها، هنر را تجملی می‌بینند. دلیل افت بازی‌گری در سینما و تلویزیون، ناامنی اقتصادی است. بازی‌گران فکر می‌کنند غیر از هنر باید شغل دیگری هم داشته باشند و این از کیفیت کارشان کم می‌کند. متأسفانه تمرکزی روی شغل‌شان وجود ندارد و برخی از بازی‌گران به خاطر معاش و گذران زندگی، هم‌زمان قبول می‌کنند که در چند فیلم و سریال بازی کنند.
وی تصریح کرد: متأسفانه بازی‌گران از طرف هیچ صنفی به خصوص خانه‌ سینما که من گلایه دارم از ایشان، حمایت نمی‌شوند. خانه‌ سینما هیچ کاری برای امثال من نکرده است. برای هیچ‌یک از مشکلات‌مان نمی‌توانیم به خانه‌ی سینما پناه ببریم.
او با تأکید بر این که همیشه حق با کسانی بوده که حقوق هنرمند را تضییع کرده‌اند، یادآور شد: خانه‌ سینما به هیچ عنوان از ما حمایت و پاسداری نمی‌کند. راستش من نمی‌دانم خانه‌ سینما برای چه وجود دارد؟ فقط به فکر روابط محدود خود و حمایت از حلقه‌ یاران نزدیک خود هستند. چند نفر کارگردان و بازی‌گر نورچشمی دارند و بس؛ باقی هیچ. در عوض وقتی برای خیریه‌ای پول می‌خواهند از من به عنوان نفر اول دعوت می‌کنند. بنا بر این از خانه‌ سینما به شدت گلایه دارم و به نظرم اگر تعطیل شود، هیچ اتفاقی در بدنه‌ سینما و برای بازیگرانی مثل من که سال‌ها زحمت کشیدیم و توقعی نداشتیم، نمی‌افتد. به طور کلی سینمای ما بزرگ‌تر ندارد.
وی در پایان درباره‌ شرایط دشواری کار در زمان کرونا افزود: از ترس این‌که بگویند این‌ها خون‌شان رنگین‌تر است یا امثالهم، ما واکسیناسیون خارج از نوبت نداشتیم. مثل همه در زمان اعلامی از وزارت بهداشت واکسن زدیم، در حالی که شرایط برای ما از بقیه‌ی مردم بدتر بود و نمی‌توانستیم مانند بقیه، فاصله‌ی اجتماعی یا ماسک زدن را رعایت کنیم. اغلب ما هم بدون استثنا دو سه بار کرونا گرفتیم و از دست دادن هنرمندان بزرگ برای‌مان باورنکردنی بود و متأسفانه در این دوران بسیاری از هنرمندان هم کار نکردند.
گفتنی‌ست که سریال «قصه‌ هزار افسون» نوشته‌ی محبوبه‌ی عرب‌قنبری، کارگردانی سعید عباسی و تهیه‌کنندگی مهدی مولوی برای پخش در شبکه‎ خانگی آماده می‌شود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.