شبکه یک سیما در سالروز شهادت امام رضا (ع) نسخه ای سینمایی از مجموعه «ولایت عشق» را روی آنتن می برد.
به گزارش ایسنا، مجموعه «ولایت عشق» به کارگردانی و نویسندگی مهدی فخیم‌زاده محصول سال ۷۹ تلویزیون است که مرحوم فتحعلی اویسی هم در آن ایفای نقش داشته است.
نسخه سینمایی از این مجموعه تاریخی پنجشنبه، ۱۵ مهر ماه در سالروز شهادت امام رضا (ع) ساعت ۱۵ و ۳۰ دقیقه از شبکه یک سیما پخش می‌شود.
زنده یاد فتعلی اویسی در سریال «ولایت عشق» نقش رجاء بن ابی ضحاک را ایفا کرده بود.
این بازیگر فقید در گفت و گوهایش بارها اعلام کرده بود که علت حضورش در این پروژه تنها به خاطر عشق و علاقه و داشتن احساسی خوب بوده است. مرحوم اویسی بهترین سکانس «ولایت عشق» را مربوط به صحنه ای می دانست که در آن نزد امام رضا (ع ) می رود و از ایشان درخواست می کند که به خراسان برود و در آنجا مستقر شود.
اکبر زنجانپور، مهدی فخیم‌زاده، فرخ نعمتی، دانیال حکیمی، محمد صادقی، بیژن امکانیان، فریماه فرجامی، بیتا فرهی، رامبد جوان، مریلا زارعی، لادن طباطبایی، عنایت بخشی، زنده یادان داوود رشیدی و سیروس گرجستانی و … از بازیگران مجموعه ۳۰ قسمتی «ولایت عشق» هستند.
این سریال دوران آخر امامت حضرت علی بن موسی الرضا (علیه السلام) را به تصویر می کشد. مأمون خلیفه عباسی، برای استحکام بیشتر پایه‌های حکومتش، با ارسال نامه‏‌های متعددی از امام رضا (ع) درخواست می‌کند به همراه بزرگان علوی به خراسان بیایند و چون با مخالفت امام مواجه می‌شود، پیکی برای انتقال آن حضرت روانه مدینه می‌کند. سرانجام امام رضا (ع) که سال‌ها در مدینه به تبلیغ دین و ارشاد مردم اهتمام ورزیده‌اند، با نقشه و حیله مأمون به خراسان هجرت می‌کنند و…

مرحوم فتعلی اویسی، بازیگر فقید سینما و تلویزیون دوشنبه، ۱۲ مهر ماه دار فانی را وداع گفت. پیکر زنده یاد اویسی چهارشنبه، ۱۴ مهر در قطعه هنرمندان بهشت زهرا به خاک سپرده شد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *