13:43

به مناسب ۸۱ سالگی «محمود دولت آبادی» نمایشگاهی که ادای دین نقاشان و مجسمه سازان به این نویسنده است، از 22 تا 28 مردادماه در گالری سرزمین هنر برپا می شود.
به گزارش روابط عمومی این نمایشگاه، رضا رازقندی نمایشگاه گردان بزرگداشت محمود دولت آبادی گفت: محمود دولت آبادی یکی از مفاخر بزرگ دوران ماست که با آثار ارزشمندی که در حوزه ادبیات داستانی خلق کرده ، سهم بسزایی در اعتلای فرهنگ ما داشته است.از این رو به عنوان یک هنرمند وظیفه خود می دانستم که خدمات او را ارج نهم.
او افزود: سال گذشته به مناسبت ۸۰ سالگی محمود دولت آبادی قصد داشتم مراسم بزرگداشتی برای ایشان درزادگاهش سبزوار برگزار کنم و از مجسمه ای که برای او ساخته بودم، رونمایی کنم. اما بنا به دلایلی شرایط برگزاری این مراسم میسر نشد؛ از این رو امسال تصمیم گرفتم به مناسبت ۸۱ سالگی ایشان بزرگداشتی برای او در قالب یک نمایشگاه تجسمی برپا کنم.
این هنرمند نقاش و مجسمه ساز ادامه داد: در این راه «سعید امکانی» به عنوان نمایشگاه گردان با من همکاری کرد و جمعی با حضور نقاشان، مجسمه سازان و دو عکاس و دو گرافیست شکل گرفت تا هر یک براساس دیدگاه خود، اثری برای بزرگداشت محمود دولت آبادی خلق کنند.
«سعید امکانی» دیگر نمایشگاه گردان بزرگداشت محمود دولت آبادی گفت: محمود دولت آبادی یکی از بنام‌ترین نویسندگان ایرانی هستند که با سبک منحصر به فردش، آثار متعدد و تاثیرگذاری خلق کرده است. در صحبتی که با رضا رازقندی داشتیم تصمیم گرفتیم به مناسبت 81 سالگی شان بزرگداشت منحصر به فردی در قالب یک نمایشگاه تجسمی برگزار کنیم.
او افزود: درابتدا قصد داشتیم این بزرگداشت صرفا نقاشانه باشد، اما در جریان کار مجسمه سازان، عکاسان و یک گرافیست هم به جمع هنرمندان این نمایشگاه پیوستند.
در این نمایشگاه آثاری از علی صوفی، سعید امکانی، حسین تمجید، علیرضا خاقانی، امیرحسین امیرجلالی، سعید باباوند،محسن جمالی نیک، هادی ضیالدینی، سعید احمدزاده، فریبا آقایان، مرتضی خسروی، جواد آتشباری، محمدرضا توکلی راد، رضا رازقندی،عدنان مصلائی،علیرضا پویا، علی خالق، سعید محجوبی، ماهیار چرمچی ،کامبیز حضرت پور،اوژن شیراوژن، محسن حسینمردی، عادل یونسی،خشایار شاهرخی،رسول احمدی،سعید پناهزاده، رضا علیزاده، داود حیدری، وحید امکانی، علی پیروز، ثریا عسگری، مرجان عسگری، حسین آزادی،اعظم حاتمی،هوشنگ هاتفی،الیاس ستاری، روحا تیموری، شاهین آروین و حسین ماهر در معرض دید علاقمندان قرار خواهد گرفت.
کتاب بزرگداشت محمود دولت آبادی؛ دربرگیرنده تصویر تمام آثاری است که برای این بزرگداشت خلق شده اند. مقدمه این کتاب توسط علی دهباشی نوشته شده. طرح روی جلد وعکاسی تمام آثار و مراحل فنی کتاب را علی صوفی برعهده داشته و پوستر نمایشگاه نیز توسط جواد آتشباری خلق شده . این رویداد با حمایت مالی علیرضا رازقندی و هادی نقیبی شکل گرفته است.
این نمایشگاه از ۲۲ تا ۲۸ مردادماه در گالری سرزمین هنر میزبان علاقه مندان خواهد بود. گالری سرزمین هنر دراوین، ابتدای سربالایی کچویی، کوچه صفا، پلاک ۴ واقع شده است.

عکس از آرشیو بانی‌فیلم

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *