18:42

فرهنگسرای اندیشه با مشارکت دانشگاه تهران کارگاه نمایشنامه‌نویسی یک روزه را برگزار می‌کند.
به گزارش رسیده، کارگاه یکروزه نمایشنامه نویسی با عنوان «ناگفته‌نویسی» زیر نظر امیررضا کوهستانی در فرهنگسرای اندیشه برگزار می‌شود.
این کارگاه نمایشنامه‌نویسی با این سوال محوری که «چگونه گفت‌وگوهایی که رد و بدل نمی‌شوند اما فهمیده می‌شوند را بنویسیم؟» آغاز شده و در این قالب مهم‌ترین موضوعات در حوزه نمایشنامه‌نویسی مورد بررسی قرار می‌گیرد. این کارگاه به هنرجویان آموزش می‌دهد که می‌توان بدون گفتگوها نیز میان شخصیت‌های نمایشی ارتباط ایجاد کرد.
امیررضا کوهستانی، نمایشنامه‌نویس و کارگردان است که طی دو دهه اخیر به سبب شیوه اجرایی و نوشتاری خود در سطح ملی و بین‌المللی مورد توجه اهالی تئاتر قرار گرفته است. کوهستانی معتقد است «برای ارتباط میان دو شخصیت باید گفته‌ای شکل بگیرد؛ اما می‌توان دنیایی را در نظر گرفت که گفتگویی بین دو شخصیت‌ها رد و بدل نمی‌شود و در عین حال فهمیده می‌شود؛ در این کارگاه قرار است دریابیم چگونه این ناگفته‌ها را بنویسیم.»
آثاری چون «رقص روی لیوان»، «تجربه‌های اخیر»، «بی‌تابستان»، «شنیدن»، «در انتظار گودو» و…. بخشی از فعالیت‌های هنری اوست. کارگاه «ناگفته‌نویسی» پیشتر نیز در شهر بروکسل بلژیک برپا شده است.
این کارگاه یک روزه به همت فرهنگسرای اندیشه و با مشارکت معاونت هنری سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران و انجمن علمی ادبیات نمایشی دانشگاه هنر تهران روز یکشنبه ۴ اردیبهشت ماه از ساعت ۱۷ الی ۲۰ در فرهنگسرای اندیشه برگزار می‌شود. حضور برای عموم علاقه‌مندان با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی بلامانع است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.