1400-09-04 11:16 ق.ظ

«معاصریت، توالی، اثر» نمایشگاه گروهی چاپ هنری، روز جمعه 5 آذرماه در گالری «همه» افتتاح خواهد شد.
به گزارش رسیده، «معاصریت، توالی، اثر» نمایشگاه گروهی چاپ هنری با کیوریتوری رسول احمدی، روز جمعه 5 آذرماه، ساعت 17 در گالری «همه» افتتاح می­‌شود. این نمایشگاه میزبان 158 اثر از 75 هنرمند مطرح و نام­آشناست و امکان بازدید با رعایت پروتکل‌های بهداشتی تا 15 آذرماه برای عموم وجود خواهد داشت.
‌در استیتمنت این نمایشگاه آمده است: تکثیر تیغ دو دمی است که از سویی روی در ابتذال و انبارستن مغز مخاطب و از سوی دیگر توجه به تنزه‌زدایی و خلقی کردن ایده دارد. چاپ هنری در این مرز نه‌چندان باریک متولد می‌شود و می‌کوشد مفهوم هنر را از قید قشر توانگر اقتصادی و فرهنگی برهاند و توده‌ها را در تماشا و تملک شریک کند. البته که نباید درباره‌ی این اشتراک دچار خام‌اندیشی شویم؛ مراد قیمت پایین‌تر اثر چاپی نسبت به آثار تک‌‌نسخه‌ای نیست. وقتی اثری تکثیر شد، هر کس که جسم یکی از نسخه‌ها را تملک می‌کند در روح آن اثر، با دارندگان دیگر نسخه‌ها شریک می‌شود و به تعداد هر بار تماشا در هرنقطه‌ای از این جهان روح اثر انبساط می‌یابد. از این دریچه است که چاپ، هنری مردمی است و کار و بارش تنزه‌زدایی از هنر و هم وندان هنر است. این نمایشگاه تلاش کوچکی است برای بیشتر دیده شدن چاپ هنری در روزگار کالایی‌شدگی هنر ایرانی.
جهت رعايت پروتكل‌­های بهداشتی و در زمان بازدید از نمایشگاه در دو طبقه گالری«همه»، زدن ماسک و رعایت فاصله اجتماعی الزامی است.
«معاصریت، توالی، اثر» تا پانزدهم آذرماه، شنبه تا پنج­شنبه ساعت 10 تا 20 و جمعه­‌ها ساعت 16 تا 20 در محل گالری «همه» به نشانی ولی‌عصر، نرسیده به زعفرانیه پلاک ۲۸۸۰، میزبان هنردوستان خواهد بود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *