22:32

پنجمین دوره جشنواره شعر کُردی «یوتوبوری» (گوتبورگ) با آثاری از شاعران ایرانی و شاعران کُرد کشورهای مختلف و اقلیم کردستان عراق در شهر یوتوبوری در کشور سوئد برگزار ‌شد.
به گزارش رسیده، پنجمین دوره جشنواره شعر کُردی «یوتوبوری» (گوتبورگ) با همت انجمن بین‌المللی هنرهای زیبای «یوتوبوری» با آثار شاعران ایرانی و شاعران کُرد از کشورهای مختلف و اقلیم کردستان عراق، با شعار «شاعران باتجربه و استعدادهای جدید»، با اجرای «ئاسو دیلان» نوازنده سرشناس عود و همچنین با همکاری انجمن ABF شهر یوتوبوری و «کومون یوتوبوری» در سالن «فولکت هیوس هامرکولن» در شهر یوتوبوری در کشور سوئد برگزار ‌شد و مورد استقبال کُردهای مقیم سوئد و کُردهای ساکن در کشورهای مختلف اروپایی قرار گرفت.
شاعرانی که در این رویداد ادبی به شعرخوانی پرداختند، عبارت بودند از «خاله حه‌مه»، «گوران مریوانی»، «پشکو نجم‌الدین»، «مریوان حبلچه‌ای»، «کاوه ظریفی»، «حکیم میرزا»، «سروه عثمان»، «روژا یاسر» و «به‌ناز عمر».
پنجمین دوره جشنواره شعر کُردی «یوتوبوری» با نوشتاری از «شمال ابراهیم‌زاده» رئیس انجمن بین‌المللی هنرهای زیبای «یوتوبوری» افتتاح شد و در ادامه، «ئاسو دیلان» موسیقیدان کُرد با نوازندگی ساز عود، قطعات دلنشینی را اجرا کرد.
در ادامه این رویداد ادبی، شاعران حاضر در جلسه؛ اشعار خود را قرائت کردند که به بخش نهایی پنجمین دوره جشنواره شعر کُردی «یوتوبوری» راه یافته بود که مسئولیت امور فنی و اجرایی آن نیز بر عهده «نوازاد باهر» بود.
در کنار این مراسم، نماشگاه کتاب کُردی توسط «گروه کار هه‌ره‌وه‌زی» برگزار شد که از کشور دانمارک به این رویداد ادبی دعوت شده بودند و تمام درآمد حاصل از آن، صرف امور خیریه و به افراد نیازمند اختصاص داشت.
در مراسم اختتامییه پنجمین دوره جشنواره شعر کُردی «گوتبورگ»، «محمد قادر» از مسئولان و مدیران انجمن هنرهای زیبای «یوتوبوری»؛ به بهانه تقدیر و تشکر، لوح‌های تقدیر و جوایزی را به شاعرانی که آثارشان قرائت شده بود، اهدا کرد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *