تهیه‌کنندگان فیلم «اسنودن» با اقتباس از رمان مشهور هرمان هسه یک فیلم سینمایی می‌سازند.
به گزارش مهر به نقل از ورایتی، اریک کوپلوف و فیلیپ شولتس-دیل «دمیان» هرمان هسه را انتخاب کرده‌اند و می‌خواهند با اقتباس از این رمان یک فیلم سینمایی بسازند.
نیک کریس فیلمنامه این فیلم را با همکاری آندری لاسکاریس فیلمبردار فیلم «درباره الکس» با هم نوشته‌اند. این کار با نظارت بنیاد هسه انجام شده است.
کتاب «دمیان» از کتاب‌های پرفروش هرمان هسه و داستانی معنوی درباره کشف خود و رسیدن به غایت است. خوانندگان این کتاب در دوره پس از جنگ جهانی اول از آن استقبال کردند و بار دیگر در دهه ۱۹۶۰ این کتاب در آمریکا با اقبال مجدد روبرو شد. کوپلوف گفته است زمان آن فرا رسیده تا نسل جدید هم «دمیان» را کشف کنند.
وی گفته است: ما داریم در عصر دیجیتال زندگی می‌کنیم؛ جایی که رسانه‌های اجتماعی بخش مهمی از زندگی ما را به ما دیکته می‌کنند. اما این داستان هویت جدیدی به ما می‌دهد و با این مسایل در تضاد است. درون‌نگری و سفری در خود می‌تواند سفری الهام‌بخش برای مردم باشد.
وی افزود: در دوران پاندمی بسیاری از مردم دست به بررسی دوباره وجود خود زدند و به همین دلیل این حس و حدیث نفس می‌تواند به دوران حال هم مربوط باشد.
این رمان درباره پسر جوانی به نام امیل سینکلر است که تلاش دارد تا خودش را پیدا کند و در این میان مردی جوان به نام «دمیان» باورهای وی را با توجه به یافتن هویت و دوستی تغییر می‌دهد.
هسه ابتدا این کتاب را با نام مستعار امیل سینکلر منتشر کرده بود و بعد نویسنده واقعی آن معرفی شد.
کوپلوف و شولتس با هم تهیه کننده «اسنودن» بودند. «مانسترز بال»، «وال استریت: پول هرگز نمی‌خوابد» و «وحشی‌ها» از دیگر فیلم‌های کوپلوف هستند. شولتس از تهیه‌کنندگان «هوانورد» و «آر.‌وی» بود.
هرمان هسه نویسنده آلمانی- سوییسی برنده جایزه نوبل ادبیات از نویسندگان اروپایی است که کتاب‌هایش بسیار ترجمه شده و بیش از ۱۵۰ میلیون نسخه از آثارش در سراسر جهان به فروش رفته است. «سیذارتا»، «نرگس و زرین دهان» و «گرگ بیابان» از دیگر کتاب‌های مشهور وی هستند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *