13:38

اجرای «کنی بارون» برنده 9 جایزه معتبر و جهانی گرمی به همراه گروه موسیقی حرفه‌ایش؛ ساعت 20:30 امروز جمعه 9 جولای 2021 (18 تیر ماه جاری) شصتمین دوره جشنواره بين‌المللى موسیقی جاز تحت عنوان خواستگاه اصلی موسیقی جاز در اروپا در شهر «ژان لیس پینس» Juan les pins در جنوب کشور فرانسه را افتتاح می‌کند.
به گزارش رسیده، «کنی بارون» Kenny Barron که با بیش از چهل سال، فعالیت حرفه‌ای بین‌المللی؛ 9 جایزه معتبر و جهانی گرمی Grammy را در کارنامه پربار موسیقایی خود دارد، یکی از بزرگترین سبک‌های پیانو جاز است. کسی که یکی از اعضای برجسته گروه‌های افسانه‌ای «دیزی گیلسپی» Dizzy Gillespie، «الا فیتزجرالد» Ella Fitzgerald، «چت بیکر» Chet Baker یا «استن گتز» Stan Getz بود، که در سال 1989 و 1990 با او در «چوب کاج گولد» Pinede Gould بازی کرد که یکی از مهمترین پیانیست‌های جریان اصلی جاز دنیا به شمار می‌رود.
جشنواره بین‌المللی موسیقی جاز Antibes Juan-les-Pins ضمن استقبال از بزرگترین چهره‌های جاز جهان از سال 1960، جذابیت‌های مضاعف خود را از طریق ترکیب غنی آن با انواع موسیقی جاز حفظ کرده است. اما بیش از همه، اهمیت و جایگاه آن به این برمی‌گردد که به عنوان یک مرکز و خواستگاه اصلی موسیقی جاز در اروپا باقی مانده است که در آن، همه می‌توانند ببینند که موسیقی جاز هنوز هم یک سبک زنده موسیقی است؛ گروه‌های موسیقی با کیفیت بالا، کنسرت‌های رایگان را در کنار اجراهای اصلی در مکان‌های عمومی، میادین، خیابان‌ها، هتل‌ها و … اجرا می‌کنند.
در این رویداد معتبر موسیقایی چیزهای زیادی برای کشف و شهود وجود دارد، از جمله؛ یک سبک موسیقی متنوع، دلپذیر و همیشه در سطح عالی انسانی و هنرمندانه، در یک فضاي معروف بین ساحل و ستاره‌هایی که به اجرای برنامه می‌پردازند. نوازندگان حرفه‌ای در سراسر جهان در آنجا حضور دارند و یک فرصت استثنایی برای اجرای عمومی و ایده‌آل در اختیار دارند تا کنسرتشان را در یک مکان افسانه‌ای برای مخاطبان سراپا گوش خود برگزار کنند.
شصتمین دوره جشنواره بين‌المللى موسیقی جاز با اجرای هنرمندان برجسته موسیقی جاز جهان در قالب 21 کنسرت حرفه‌ای و همچنین با حضور 125 نوازنده در قالب 33 کنسرت رایگان از روزهای 9 تا 20 جولای 2021 (18 تا 29 تیر ماه جاری) در جاهای مختلف و پرجمعیت شهر «ژان لیس پینس» Juan les pins در جنوب کشور فرانسه برگزار می‌شود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *