14:35

دو جایزه ادبی مدال «کارنگی» و مدال «کیت گرینوی» ویژه برترین اثر و تصویرگری ادبیات کودک بریتانیا برندگان خود را معرفی کرد.
به گزارش ایسنا به نقل از گاردین، «کاتیا بالن» برای کتاب «اکتبر» موفق به کسب جایزه مدال کارنگی سال ۲۰۲۲ ویژه برترین اثر ادبیات کودک شد.
«مدال کارنگی» به عنوان قدیمی‌ترین و مهم‌ترین جایزه ادبی بریتانیا در حوزه ادبیات کودک هر سال توسط مؤسسه کتابداری و اطلاعات به بهترین اثر منتشرشده در بریتانیا در این حوزه اعطا می‌شود. این مدال در سال ۱۹۳۶ به یاد «اندرو کارنگی» نیکوکار اسکاتلندی که بیش از ۲۸۰۰ کتابخانه در دنیای انگلیسی‌زبان بنیان‌گذاری کرد، راه‌اندازی شد و ۱۹ سال پس از آن، جایزه مدال «کیت گرینوی» به نام این هنرمند قرن نوزدهمی به راه افتاد.
رمان مصور و نوآورانه اثر «دانیکا نوگورودوف» که اقتباسی از رمان «راه طولانی سقوط» نوشته «جیسون رینولدز» است هم موفق به کسب جایزه مدال «کیت گرینوی» شد تا اولین رمان گرافیکی است که پس از «کریسمس پدر» اثر «ریموند بریگز» در سال ۱۹۷۳ برنده جایزه تصویرگری شده است.
جایزه «کیت گرین وی» در سال ۱۹۵۵ برای تصویرگری کتاب‌های کودکان بر پا شد و به نام «کیت گرین وی»، تصویرگر محبوب سده نوزدهم نام گذاری شده است. این جایزه سالانه به برجسته ترین اثر تصویری که چاپ نخست آن در بریتانیا باشد، اعطاء می‌شود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.