برنامه «سپهر دانش» با محوریت فراهم کردن فضای آموزشی برای پزشکان و رزیدنت‌های رشته‌های مختلف علوم پزشکی از شنبه تا چهارشنبه ساعت ۲۲:۰۵ روانه آنتن رادیو سلامت می شود.
به گزارش رسیده، با توجه به اینکه رادیو سلامت شبکه تخصصی است، بنابراین به غیر از تولید برنامه برای مخاطبان عام، برنامه‌هایی هم برای مخاطبان خاص پخش می کند و در قالب برنامه‌های تخصصی آنها را همراه با برنامه می کند. برنامه سپهر دانش هم با این محوریت از شنبه تا چهارشنبه روانه آنتن رادیو سلامت می شود.
هدف از تولید این برنامه، آموزش و افزایش آگاهی برای گروه های پزشکی است.هر شب در برنامه «سپهر دانش» علائم یک مورد بیماری مطرح می‌شود و پزشکان می‌توانند در قالب پیامک، بیماری را تشخیص داده و پاسخ شان را به برنامه ارسال کنند.
به گفته پیمان پناهی، یکی از تهیه‌کنندگان، در ابتدای شروع برنامه، علائم بیماری گفته می‌شود. اینکه بیمار با چه علائمی مراجعه کرده، آزمایشات چطور بوده، چه اسکن‌هایی داده و… بعد از گفتن این علائم، پزشکان می‌توانند در قالب پیامک پاسخ بیماری را به برنامه ارسال کنند و در پایان استاد دانشگاه، پاسخ صحیح را داده و توضیحات لازم را ارائه می‌دهد.
در برنامه «سپهر دانش» موردهای متفاوت بیماری‌ها مطرح می شود و با اینکه نزدیک به یک دهه روانه آنتن است، مخاطبان زیادی دار. تهیه کنندگان برنامه پیمان پناهی، مرتضی میلانی و فنایی هستند و هر شب متناسب با موضوع، کارشناسان مجریان برنامه از پزشکان متخصص هستند.
برنامه «سپهر دانش» از شنبه تا چهارشنبه ساعت ۲۲:۰۵ دقیقه تا ۲۳:۳۵ دقیقه از رادیو سلامت پخش می‌شود. پناهی ادامه می‌دهد: عوامل برنامه هر روز با یکی از دانشگاه های علوم پزشکی سراسر ایران در ارتباط هستند و نظرات بهترین اساتید ارائه می شود. به همین دلیل برنامه مختص به دانشگاه های علوم پزشکی تهران نیست.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *