16:57

کلیه سالن‌های نمایش به مناسبت فرارسیدن ایام سوگواری پیامبر اعظم(ص) از روز دوشنبه تعطیل می‌شوند.
به گزارش روابط عمومی اداره کل هنرهای نمایشی، برنامه تعطیلی سالن‌های نمایش به مناسبت فرا رسیدن سالروز رحلت پیامبر گرامی اسلام حضرت محمد (ص)، شهادت حضرت امام حسن مجتبی (ع) و شهادت حضرت امام رضا (ع) اعلام شد.
مطابق اعلام شورای ارزشیابی و نظارت بر نمایش، تمام اجراهای صحنه‌ای از روز دوشنبه ۱۲ مهر ماه تا پنجشنبه ۱۵ مهرماه تعطیل خواهند بود.
فعالیت سالن‌های نمایش از روز جمعه ۱۶ مهر ماه ادامه خواهد داشت.

* «پرده متبر‌که» در سطح شهر تهران گسترده می‌شود

«پرده متبر‌که» به همت پردیس تئاتر تهران طی روزهای ۱۰ تا ۱۵ مهر در سطح شهر تهران برگزار می‌شود. «حسین عالم‌بخش» رییس پردیس تئاتر تهران ضمن اعلام این خبر گفت: برنامه «پرده متبر‌که» یکی از چندین برنامه پیش بینی شده پردیس تئاتر تهران در ایام سوگواری ماههای محرم و صفر است که به همت هنرمندان پرده خوان و با نگاه به پاسداری یکی از قدیمی‌ترین شیوه‌های نمایش انفرادی در کشور برگزار می‌شود.
وی افزود: برنامه «پرده متبرکه» طی روزهای دهم تا پانزدهم مهر از ساعت ۱۰ تا ۱۹ در مراکز متعدد سازمان فرهنگی، هنری شهرداری تهران واقع در ۲۲ منطقه شهر تهران برگزار می‌شود.
عالم بخش با اشاره به برگزاری برنامه‌های مفصل در طول ایام محرم و صفر سال جاری افزود: این برنامه‌ها با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی و در اکثر موارد از طریق فضای مجازی اتفاق افتاد که امیدواریم در محرم و صفر سال آینده با مهار ویروس منحوس کرونا بتوانیم برنامه‌های مفصل‌تری با حضور عاشقان خاندان عصمت و طهارت برگزار کنیم.
رییس پردیس تئاتر تهران در خاتمه از تمامی علا‌قه‌مندان هنر کهن پرده خوانی دعوت کرد تا برای استفاده از برنامه «پرده متبرکه» در زمان اعلام شده به مراکز سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران مراجعه کنند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *