15:37

«نوستالژی (خاطره‌های مشترک)» سوژه چهاردهمین قسمت برنامه تلویزیونی «برسد به دست فردا» شد.
به گزارش رسیده، چهاردهمین قسمت برنامه تلویزیونی «برسد به دست فردا» به نویسندگی و تهیه‌کنندگی علی زارعان و کارگردانی فواد صفاریان‌پور شامگاه جمعه ۲۴ تیر ماه، ساعت ۲۲:۳۰ با موضوع «نوستالژی» از شبکه چهار سیما پخش می‌شود.
«نوستالژی؛ اشتراک خاطرات نسل‌ها»، «قرن ۱۵؛ پایان عصر اشتراکات»، «یک سده‌ تصویر روشن از کودکی»، «اکنون در تداعی گذشته»، «مرور خاطرات چند دهه در آینه قرن ۱۴» و «نوستالژی به روایت امروز» از جمله سرفصل‌های مطرح شده در این قسمت برنامه «برسد به دست فردا» است.
همچنین، گیتی خامنه در چهاردهمین قسمت این برنامه در نامه‌ای با آیندگان سخن می‌گوید و نگاهی به مستند «حلقه‌های گم شده» از دیگر آیتم‌های این قسمت است.
«برسد به دست فردا» کاری‌ است از گروه اجتماعی شبکه چهار سیما، که می‌کوشد علاوه بر واکاوی اساسی‌ترین مسائل قرن گذشته، تصویری از آینده را برای مخاطب ترسیم کند.
این برنامه با اجرای علی‌رضا شجاع‌نوری، در هر قسمت یکی از موضوعات و حوزه‌های مهم و اثرگذار اجتماعی را در قالب آیتم‌های متنوع، با دو رویکرد «بررسی تحولات یک سده گذشته» و «آینده‌نگاری و آینده‌پژوهی» مورد بررسی قرار می‌دهد.
گفت‌وگو پیرامون گذشته و آینده موضوع برنامه، با حضور کارشناسان و متخصصان، از جمله آیتم‌های این برنامه است که در این بخش منصور ضابطیان با «نگاه به آینده» و کیانا فرهی با «مرور گذشته و رویدادهای قرن ۱۴» به بحث و تبادل نظر با مهمانان برنامه می‌پردازند.
اردشیر رستمی دیگر راوی این برنامه است که در حال و هوایی شاعرانه سرفصل‌های متنوعی را مطرح می‌کند و معین‌الدین زارعان در یک آیتم به معرفی مستندهای ساخته شده در سینما و تلویزیون کشور می‌پردازد، مستندهایی که تصویری روشن از قرن ۱۴ را برای مخاطب عرضه می کند.
از دیگر آیتم‌های این برنامه می‌توان به «دانستنی‌های قرن۱۴ (مستند کوتاه)» و «پدیده‌های قرن ۱۴؛ (رویدادها و حوادث) اشاره کرد.
«برسد به دست فردا» شامگاه جمعه هر هفته ساعت ۲۲:۳۰ از شبکه چهار سیما پخش می‌شود. بازپخش اول این برنامه ساعت ۱۶ روز بعد از پخش، بازپخش دوم دوشنبه هر هفته ساعت ۹ صبح و بازپخش سوم جمعه هفته بعد ساعت ۱۶ است.
قسمت‌های اول تا سیزدهم این برنامه با بررسی موضوعاتی چون «طنز در قرن ۱۴»، «بررسی تحولات جمعیتی ایران در قرن ۱۴»، «شهرهای تاب‌آور قرن ۱۴»، «یکصد سال نفت»، «حوزه علمیه»، «محیط زیست» و «مرور تاریخ صد ساله حرم رضوی»، «ارتباطات»، «یک‌صد سال معماری، «رادیو»، «یک سده سبک زندگی ایرانیان» و «اینترنت و ارتباطات نوین» با حضور صاحب‌نظران روی آنتن رفته است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.