11:47

برنامه «مخاطب خاص» با حضور پزشکان و کارشناسان در رادیو به بررسی وضعیت امیکرون در جهان و ایران پرداخت و ضمن شفاف‌سازی موضوع برای مردم، هشدارهای لازم را ارائه کرد.
به گزارش رسیده، برنامه «مخاطب خاص» با اجرا و کارشناسی دکتر جواد نوفرستی شب گذشته (هجدهم دی ماه) ساعت ۲۰ به صورت زنده از رادیو سلامت پخش شد. در این برنامه به بررسی وضعیت امیکرون در جهان و ایران پرداخته شد و ضمن شفاف‌سازی و حساس‌سازی نسبت به این موضوع، مطالبه‌گری نیز داشت.
در این برنامه موضوعاتی همچون روند سه هفته شیوع امیکرون در ایران، آخرین یافته‌ها از تفاوت‌های اصلی سویه امیکرون با سویه دلتا، راهکارهای مراقبت و پیشگیری از طغیان سویه امیکرون صحبت شد.
در برنامه «مخاطب خاص» به تهیه‌کنندگی سهیلا باقری، دکتر حمید سوری اپیدمی لوژیست و رئیس کارگروه بهداشت و پیشگیری قرارگاه عملیاتی مقابله با کرونا، دکتر علیرضا شبستری مشاور کارگروه بهداشت کمیته علمی ستاد کرونای خراسان و نماینده نظام پزشکی در کمیته استانداردسازی درمان کووید 19 در کمیته علمی، دکتر مسعود یونسیان عضو کمیته علمی کشوری کرونا، دکتر آمیتیس رمضانی متخصص بیماری‌های عفونی، دکتر محمد کریمی‌نیا، دکتر هلاکویی اپیدمی لوژیست دانشگاه علوم پزشکی ایران حضور داشتند و در این باره صحبت کردند.
دکتر یونسیان در بخشی از این برنامه تأکید کرد که اگر کرونا را مدیریت نکنیم کرونا ما را مدیریت می‌کند. همچنین دکتر هلاکویی هم گفت: مردم باید مراقب سویه جدید کووید 19 در قالب امیکرون باشند. اگر در دنیا موارد این سویه جدید کشف شده به این دلیل است که شرایط رشد ویروس فراهم شده است. این اتفاق هم در ایران رخ می دهد. بنابراین راهکار مقابله با این سویه جدید، زدن ماسک و حضور نداشتن در فضاهای پر جمعیت است.
وی ادامه داد: وقتی ما به پیک‌های اپیدمی نزدیک می‌شویم که ویروس قوی‌تر از قبل ظاهر می‌شود. بنابراین نباید از این مسأله غفلت کنیم، چرا که غافل شدن مردم از این موضوع منجر به عواقب منفی در جامعه خواهد شد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *