11:00

برنامه موسیقیایی «عندلیب» جمعه هفتم بهمن ماه، مروری بر کارنامه زنده یاد، محمدرضا لطفی ردیف‌دان، موسیقی‌دان، آهنگ‌ساز، نوازندهٔ برجستهٔ تار و سه‌تار و کمانچه همچنین پژوهشگر و مدرس موسیقی سنتی ایرانی دارد.
به گزارش شبكه رادیویی ایران، سعید مبشری تهیه كننده برنامه «عندلیب» بیان كرد: از زمان های دور آموزش سینه به سینه یکی از مهم ترین راه های انتقال دانش و هنر موسیقی ایران از اساتید و هنرمندان بزرگ به نسل های بعد بوده است و گرچه از دهه های سی و چهل کم کم آموزش موسیقی به روش های مدرن هم در کشور ما باب شد اما همچنان اساتید بزرگی از روش قدما برای آموزش موسیقی استفاده کرده و می کنند.
مبشری افزود: در میان بزرگان موسیقی این سرزمین استاد محمدرضا لطفی یکی از تاثیرگذارترین موسیقیدان های متاخر بوده است که به روش قدما موسیقی را فراگرفت و به همین شیوه شاگردان بسیاری را تربیت کرد که جامعه موسیقی کشور ما از حضور و هنرشان بهرمند است .
استاد لطفی از چهره‌های تأثیرگذار موسیقی ایرانی بود و با خلق آثاری چون «ایران ای سرای امید»، «کاروان شهید»، «برادر بی‌قراره» و «عشق داند» به میان تودهٔ مردم راه یافت.
مبشری افزود: در«عندلیب» این هفته به شخصیت،آ ثار و روشی که استاد محمد رضا لطفی در طول عمر پر بار هنریشان از خود به جا گذاشتند خواهیم پرداخت و آثاری شنیدنی نیز تقدیم همراهان این برنامه می شود.
گفتنی است «عندلیب» ویژه برنامه موسیقایی رادیو ایران به تهیه كنندگی و نویسندگی سعید مبشری و گویندگی داود حیدری و كارشناسی علیرضا امینی جمعه ساعت ۲۲:۰۰ از رادیو ایران پخش می شود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *