11:03

رابرت داونی جونیور برای اولین بار در برادوی در نمایش «مک نیل» روی صحنه می‌رود.
به گزارش مهر به نقل از ورایتی، رابرت داونی جونیور برای نخستین بار پاییز امسال در نمایشنامه جدید «مک نیل» در برادوی بازی خواهد کرد.
«مک نیل» به نویسندگی ایاد اختر و کارگردانی بارتلت شر سازنده «کشتن مرغ مقلد» ساخته می‌شود و داونی در آن در نقش نویسنده‌ای با استعداد بازی می‌کند که در حین کار بر روی رمان بعدی خود با مسایل خانوادگی دست و پنجه نرم می‌کند. در خلاصه رسمی نمایش آمده است: نویسندگان خوب وام می‌گیرند، نویسندگان بزرگ می‌دزدند. جیکوب مک نیل (داونی) نویسنده بزرگی است، یکی از بزرگترین ما، نامزد همیشگی جایزه نوبل ادبیات. اما مک نیل همچنین یک پسر بیگانه است که شیفتگی ناسالمی به هوش مصنوعی دارد.
پیش‌نمایش «مک‌نیل» ۵ سپتامبر است و نمایش رسمی با شب افتتاحیه در ۳۰ سپتامبر آغاز می‌شود. این نمایش نامحدود نیست و پایان آن برای ۲۴ نوامبر در نظر گرفته شده است.
اسامی دیگر بازیگران نمایش هنوز اعلام نشده است.
رابرت داونی جونیور به تازگی نخستین اسکار خود را برای بازی در فیلم تاریخی کریستوفر نولان یعنی «اوپنهایمر» دریافت کرد. وی در این فیلم در نقش لوییس اشتراوس بازی ‌کرد. «مرد آهنی» در فیلم اقتباسی «همدل» برای اچ‌بی‌او و بازسازی «سرگیجه» پارامونت ظاهر خواهد شد.
اختر برنده جایزه پولیتزر برای نمایشنامه «بی‌آزار» شد و همچنین نمایشنامه‌های «آشغال»، «چه کسی و چه» و «دست نامریی» را نوشته است.
بارتلت شِر که برای ساختن «کشتن مرغ مقلد» جایزه تونی را برد، از سال ۲۰۰۸ کارگردان مقیم مرکز لینکلن است و نمایش‌های دیگری چون «نور در میدان»، «شاه و من»، «اسلو»، «بانوی زیبای من» و به تازگی «کاملوت» را در برادوی روی صحنه برده است. وی در وست اند لندن و برادوی هم «تصاویری از خانه»، «پل‌های مدیسون کانتی» و «ویلون زن روی بام» را کارگردانی کرده است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *