کمپین «همه چشم‌ها به رفح» پس از حمله هوایی رژیم صهیونیستی به کمپ چادری در رفح که منجر به آتش‌سوزی و شهادت بسیاری از جمله کودکان شد، هر روز شتاب بیشتری می‌گیرد.
به گزارش مهر به نقل از ورلد نیوز، از فعالان سیاسی گرفته تا گروه‌های حقوق بشری و از افراد مشهور بالیوود و هالیوود، همه جهان متحد شده تا توجه را به رفح، شهری در نوار غزه جلب کند که در حال حاضر هدف حمله نیروهای رژیم صهیونیستی قرار گرفته است.
یکشنبه شب، حداقل ۴۵ فلسطینی، از جمله کودکان، در اردوگاهی از چادرهای آوارگان غزه که با ۸ موشک رژیم صهیونیستی به آتش کشیده شد، کشته شدند.
به گفته مقامات بهداشتی در غزه، بیش از نیمی از کشته‌شدگان زن، کودک و افراد مسن بودند، در حالی که انتظار می‌رود این تعداد از افرادی که دچار سوختگی شدید شده‌اند افزایش پیدا کند.

این کشتار با حمایت جهانی در رسانه‌های اجتماعی روبه‌رو شده و چهره‌های مشهور با اشتراک تصویری از چادرها که روی آن نوشته شده «همه چشم‌ها به رفح» به این امر واکنش نشان دادند. چهره‌های مشهور هندی، از جمله بازیگران درجه یک نیز از جمله چهره‌هایی بودند که با فلسطینی‌های غزه که در ۸ ماه گذشته زیر آتش بی‌پایان رژیم صهیونیستی بوده‌اند، ابراز همبستگی کرده‌اند.
در میان بالیوودی‌ها پریانکا چوپرا جوناس، آلیا بات، کارینا کاپورخان، مادهوری دیکشیت، وارون دهاوان، سونام کاپور، سامانتا روت پرابو، دولکور سلمان، کونکونا سن شارما، سوارا باسکر، ریچا چادا، آتلی کارگردان فیلم «جوان»، دیا میرزا، تریپتی دیمری، راکول پریت سینگ، بومی پدنکار، ایلینا دکروز و نورا فاتحی با ابراز نفرت از این رفتار در شبکه های اجتماعی وارد میدان شدند.
آلیا بات بازیگر مشهور پستی در استوری اینستاگرام خود به اشتراک گذاشت که در آن نوشته شده بود: «همه بچه‌ها لایق عشق هستند. همه کودکان سزاوار امنیت هستند. همه بچه‌ها لایق آرامش هستند. همه بچه‌ها لایق زندگی هستند. و همه مادران سزاوار این هستند که بتوانند آن چیزها را به فرزندان خود بدهند.» او این سخنان را با هشتگ «همه چشم‌ها به رفح» همراه کرد.
کارینا کاپورخان در استوری‌های اینستاگرام پستی از سوی صندوق بین المللی اورژانس کودکان سازمان ملل متحد (یونیسف) در محکومیت این حملات به اشتراک گذاشت.
پریانک چوپرا، سفیر حسن نیت جهانی یونیسف، و وارون دهاوان و دیا میرزا نیز تصویر «همه چشم‌ها به رفح» را در استوری خود منتشر کردند.
دیا میرزا ریکی بازیگر نیز این تصویر را با ایموجی دلشکسته به اشتراک گذاشت.
تصویر تولیدشده توسط هوش مصنوعی که توسط میلیون‌ها نفر در اینستاگرام و دیگر پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی به اشتراک گذاشته شده، چادرهایی را در کمپ نشان می‌دهد که با عبارت «همه چشم‌ها به رفح» همراه شده‌است. این تصویر به یکی از پربازدیدترین تصاویر در تاریخ اینستاگرام بدل شده و بیش از ۴۴ میلیون بار در اینستاگرام به اشتراک گذاشته شده است.
دوآ لیپا خواننده نیز از آتش بس فوری در منطقه حمایت کرده است. او در استوری اینستاگرام خود تصویری با هشتگ «همه چشم‌ها به رفح» منتشر کرد و نوشت: زنده سوزاندن کودکان هرگز قابل توجیه نیست. تمام جهان برای توقف نسل‌کشی اسراییل بسیج شده، لطفاً همبستگی خود را با غزه نشان دهید.
پدرو پاسکال بازیگر تصویری در شبکه‌های اجتماعی منتشر کرد که روی آن نوشته شده بود «همه چشم‌ها به رفح».
بلا حدید، مدل فلسطینی، که مدافع پر سر و صدای فلسطین است، این تصویر را در استوری‌های اینستاگرام خود به اشتراک گذاشت و آن را با اسلایدهای متعدد از تاثیر غم‌بار بمباران‌های رژیم صهیونیستی بر غزه و مردم آن را نشان می‌دهد. وی همچنین پستی به اشتراک گذاشت که در آن ارتباط عمیق خود با فلسطین را بیان کرد و در مورد اهمیت تداوم نمایش فرهنگ فلسطین در میان آشفتگی‌های جاری صحبت کرد.
تراویس هد کریکت‌باز استرالیایی، لی-آن پینوک خواننده بریتانیایی، سئورس-مونیکا جکسون و سوزان ساراندون بازیگران زن از جمله مشاهیر بین‌المللی هستند که با رفح همبستگی کردند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *