11:36

سینمای قدیمی مسکو، پایتخت روسیه، بعد از ۷ سال بازسازی درهایش را به روی مخاطبان باز کرد.
به گزارش باشگاه خبرنگاران به نقل از گاردین، در حالی که تعداد زیادی از سینما‌ها در سراسر جهان تعطیل هستند و با مشکلاتی که ویروس کرونا به وجود آورده دست و پنجه نرم می کنند، یکی از سینما‌های قدیمی مسکو برای استقبال از مخاطبان سینما بعد از هفت سال نو سازی، بازگشایی شده است. این سینما که Khudozhestvenny نام دارد، یک سینمای چند طبقه است که اولین اکران‌های فیلم «رزم ناو پوتمکین» در آن انجام شد و لئو تولستوی هم یکی از تماشاگران و مخاطبان این فیلم بود. این سینما برای اولین بار در سال ۱۹۰۹ افتتاح شده بود.
الکساندر ماموت، میلیاردی و تاجر روسی که هزینه‌های بازسازی این سینما را پرداخت کرده و اکنون مدیریت آن را بر عهده دارد می‌گوید: این بیماری عجیب (کرونا) هم گذر خواهد کرد. به محض اینکه آثار جدید برای اکران وجود داشته باشد و محدودیت ها برداشته شوند، مخاطبان به سینما باز خواهند گشت.
به گفته ماموت، بازسازی این سینما ۳۰ میلیون دلار (در حدود ۲۱ میلیون یورو) هزینه داشته است که شامل هزینه‌هایی برای بازسازی نمای این سینما و تجهیزات داخلی نیز می‌شود. سالن اصلی سینما خودوژست‌ونی بیشتر برای تمرین و اجرای ارکستر کاربرد داشت تا اینکه در ۱۹۳۱ نخستین فیلم ناطق تاریخ سینمای روسیه «مسیر زندگی» به کارگردانی نیکولای اک در آن به نمایش درآمد.
سالن اصلی این سینما ۴۷۴ صندلی دارد و دو سالن کوچک هر کدام با ۴۷ صندلی به بخش بالایی آن افزوده شده است. ضمن اینکه یک اتاق نمایش اختصاصی با ۲۱ صندلی و یک رستوران در طبقه اول دیگر بخش‌های این سینما هستند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *