اکران مستند “رضا روزنامه” در خانه‌ تاریخی اردیبهشت اودلاجان


14:34

مستند “رضا روزنامه” به نویسندگی و کارگردانی فرزین پارسی‌کیا پنج شنبه نهم دی ماه در خانه تاریخی عودلاجان اکران می شود.
به گزارش روابط عمومی این فیلم، “مستند رضا روزنامه” ساعت ۱۷ تا ۱۹ پنج شنبه نهم دی ماه در خانه تاریخی اردیبهشت عودلاجان اکران می شود و پس از اکران نشست و گفت وگو پیرامون فیلم برگزار خواهد شد.
پارسی کیا در این فیلم زندگی و شغل روزنامه‌فروشی دوره‌ گرد را به تصویر کشیده است. رضا روزنامه در سال ۹۹ تولید شده است.
کارگردان در این مستند سعی داشته به مشاغلی که در حال از بین رفتن هستند، بپردازد و مصائب و مشکلات مرد روزنامه فروش را به تصویر بکشد؛ پیرمرد روزنامه‌فروشی هنوز و بیش از شش‌دهه است به صورت‌ سیار و با دوچرخه به کسبه و اهالی محله روزنامه و نشریات روز را می‌رساند.
با توجه به تولید فیلم در اوج همه‌گیری کرونا این اثر پیش از این امکان اکران نداشت و برای نخستین بار است که اکران عمومی می شود.
لازم به ذکر است این اکران در دو نوبت، ساعت‌ ۱۷ و ۱۸ و رایگان و به صورت محدود خواهد بود.
تدوین و فیلمبرداری “رضا روزنامه” توسط مجید عابدی و صدابرداری و صداگذاری فیلم توسط سپیده بهرامی انجام شده و طراحی آرم و پوستر از استودیو پارسی و زیر نظر فرشید پارسی‌کیا صورت پذیرفته است.
صداپیشه‌ اثر رها مولوی و با حمایت نسترن اسماعیل‌نیا به انجام رسیده است.
از فرزین پارسی‌کيا (نویسنده و کارگردان این اثر) پیش از این چندین کتاب شعر، ترانه، داستان و ترانه‌ کودک منتشر شده که آخرین مجموعه شعر او “جراحت کلمه” است.
این مستند برای اولین‌بار در خانه‌ تاریخی اردیبهشت عودلاجان اکران می‌شود که طی یک‌سال گذشته با مدیریت بهروز مرباغی پایگاهی برای پخش فیلم‌های مستند و جلسات نقد و بررسی حرفه‌ای فیلم‌ شده است.
خانه تاریخی اردیبهشت عودلاجان در پامنار، کوچه‌ خلیلی‌مفرد، کوچه‌ آقاموسی، بن‌بست اول (سمت چپ)، انتهای کوچه‌ (سمت راست) واقع شده است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *