19:13

فیلم‌تئاتر «خاله مرجان و خروس» به نویسندگی و کارگردانی مریم کاظمی در گامِ سوم طرح «نمایش‌نما» از سوی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان اکران اینترنتی می‌شود.

به گزارش رسیده، این تئاتر که از تولیدات سال 1390 مرکز تولید تئاتر و تئاتر عروسکی کانون پرورش فکری است از روز چهارشنبه 11 فروردین 1400 در پایگاه مجازی کانون به نشانی th.kpf.ir به نمایش گذاشته خواهد شد.

«خاله مرجان و خروس» به کارگردانی تلویزیونی مهدی گنجی، ماجرای دو خواهر به نام‌های مرجان و ریحان است که در دو مزرعه کنار هم زندگی می‌کنند. اما یکی از آن‌ها اهل کار و کوشش نیست و باعث مشکلاتی در مزرعه می‌شود….

این نمایش شاد و آهنگین با شیوه‌ی دست‌کشی و نخی بر اساس داستان «قوقولی قوقول» کتاب فارسی ابتدایی قدیم ساخته شده است.

بازیگران و عروسک‌گردانان این نمایش، زنده‌یاد حسین محب‌اهری، مریم کاظمی، مرجان احمدی، سمیه نادری، آنا نمکچیان، حسین مزینانی، زهرا مریدی و عرفان میرانلو هستند.

طراحی صحنه و لباس «خاله مرجان و خروس» را رضا مهدی‌زاده، موسیقی را فرید نوایی و طراحی عروسک‌ها را سهیلا باجلان بر عهده داشتند.

از دیگر عوامل این نمایش می‌توان به عماد سالکی و پریسا فلاح‌زاده طراح پوستر و بروشور‌، زهرا شایان‌فر روابط عمومی، پریسا فلاح‌زاده‌، عماد سالکی‌، بهروز مهرعلیان‌، مریم ابراهیمی و نازنین صفا‌ دستیاران، مدیران و منشی صحنه، محمدحسن موحدی‌زاده و سعید معروف‌پور دستیاران طراح صحنه، لادن نصرالهی دستیار طراح لباس و دوخت و سهیلا باجلان و سوده رضایی ساخت عروسک اشاره کرد.

فرزانه نشاط‌خواه، مریم کاظمی، حسین مزینانی، آنا نمکچیان، پریسا فلاح‌زاده، عماد سالکی، زهرا مریدی، عرفان میدانلو و بهروز مهرعلیان نیز در بخش‌ صدا با نمایش «خاله مرجان و خروس» همراهی کردند.

اشعار این نمایش بر عهده مریم کاظمی، موسیقی انتخابی مازندرانی از نادیا و عماد رام، محمد و رزا دنیوی و مهری ماهوتی و ترکیب و هماهنگی موسیقی و صدا بر عهده فرید نوایی بوده است.

یادآوری می‌شود نمایش «خاله مرجان و خروس» پیش‌تر در دو مرحله در مرکز تولید تئاتر و تئاتر عروسکی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان واقع در پارک لاله تهران اجرا شده و مورد استقبال قرار گرفته و لوح فشرده این نمایش نیز از سوی مرکز تولید تئاتر و تئاتر عروسکی کانون تولید شده است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *