22:18

نمایش ۲ فیلم جدید دوزیست و کوزوو از پنجشنبه ۲۰ مرداد در سینماهای سراسر کشور آغاز می‌شود.

به گزارش خبرنگار سینمایی ایرنا، پس از توقف نمایش فیلم‌های کمدی از شنبه این هفته و تعطیلی سینماها از ساعت ۱۹ فردا (شنبه)، نمایش ۲ فیلم جدید، رونق را به سینماها باز خواهد گرداند.
دوزیست را برزو نیک‌نژاد در سال ۹۸ جلوی دوربین برد و فیلم در همان سال توانست به بخش رقابتی جشنواره سی‌وهشتم فجر راه پیدا کند. چهارمین ساخته سینمایی نیک‌نژاد، در رده ششمین فیلم محبوب مردمی جشنواره آن سال قرار گرفت.
در دوزیست، جواد عزتی، هادی حجازی‌فر، پژمان جمشیدی، ستاره پسیانی، مانی حقیقی و سعید پورصمیمی به ایفای نقش پرداخته‌اند.
در خلاصه داستان این فیلم آمده: در جنوب شهر، پسری به نام عطا با پدرش زندگی می‌کند و دو تن از دوستان خود را نیز به خانه راه داده است اما کلفتی که برای همسایه‌شان کار می‌کند، دلبستگی خاصی به این پسر دارد ولی عطا از این موضوع چیزی نمی‌داند. این کلفت، دختری را به خانه عطا می‌آورد و ادعا می‌کند که دخترخاله‌اش است و از عطا می‌خواهد برای چند روزی، مخفیانه او را در منزل خود نگه دارد. عطا این موضوع را می‌پذیرد و ماجراها، با ورود این دختر به خانه شروع می‌شود.
کمدی کوزوو طبق اعلام سخنگوی شورای صنفی نمایش، قرار بود از ۲۹ تیرماه به روی پرده برود اما نمایش این فیلم، به دلیل فرا رسیدن ماه محرم، به بعد از ایام تاسوعا و عاشورا موکول شد.
میثم هاشمی‌طبا در دومین تجربه کارگردانی فیلم بلند، به سراع سوژه‌ای کمدی رفته است. کوزوو در نخستین روزهای سال ۱۴۰۰ جلوی دوربین رفت و تنها فیلم کمدی است که پس از ۲ ماه، به روی پرده سینماهای کشور می‌رود.
کورش تهامی، فرهاد آییش، روشنک گرامی، حمید ابراهیمی، هومن شاهی، سیاوش چراغی‌پور، مریم سعادت، بهرام ابراهیمی، بیوک میرزایی، امید روحانی و بهاره کیان‌افشار با حضور گوهر خیراندیش و بهناز جعفری، بازیگران این فیلم هستند.
در خلاصه داستان این فیلم آمده است: معدنچیا میگن: هرچی بیشتر دنبال الماس بگردی، کمتر پیداش می‌کنی. به عقیده اونا، الماسه که آدمشو پیدا می‌کنه. اونه که تصمیم می‌گیره دست کی بیوفته و رو انگشت کی بشینه . . .
فایل‌های مربوط به خرید بلیت‌ این ۲ فیلم در اپلیکیشن‌های اینترنتی باز شده و مخاطبان می‌توانند نسبت به خریداری بلیت این فیلم‌ها اقدام کنند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.