دختر «پابلو پیکاسو» ۹ اثر جدید از این نقاش معروف را به کشور فرانسه اهدا می‌کند.

به گزارش ایرنا به نقل از رویترز، برونو لومر وزیر دارایی فرانسه دیروز (دوشنبه، ۲۹ شهریور) با تایید گزارش‌های پیشین رسانه‌ها اعلام کرد مایا پیکاسو، دختر پابلو پیکاسو نقاش معروف اسپانیایی، با اهدای ۹ اثر جدید از او به این کشور موافقت کرده است.

لومر در حساب کاربری خود در توییتر نوشت: مایه افتخار کشور ماست که پذیرای این آثار هنری جدید از پیکاسو باشد. این (آثار) میراث فرهنگی ما را غنا بخشیده و تقویت خواهد کرد.

تلویزیون بی‌اف‌ام فرانسه و روزنامه فیگارو پیش‌تر گزارش داده بودند دختر پیکاسو تصمیم گرفته این ۹ اثر را به عنوان بخشی از یک قرار مالیاتی با دولت فرانسه به این کشور اهدا کند.

پابلو پیکاسو به عنوان نقاش، مجسمه‌ساز، طراح صحنه و متخصص چاپ دستی و از بزرگ‌ترین و تأثیرگذارترین هنرمندان سده بیستم به حساب می‌آید که از پایه‌گذاران مکتب کوبیسم بود؛ هنرمندی که در تمام دوران زندگی خود دست از جست‌وجوگری و تجربه برنداشت و خالق اثرهای ماندگاری شد. این هنرمند پرکار و اثرگذار سده بیستم میلادی در هشتم آوریل ۱۹۷۳ میلادی در حالی که به اتفاق همسرش ژاکلین روک از دوستانش برای صرف شام پذیرایی می‌کرد بر اثر حمله قلبی درگذشت.

اهدای ۹ اثر جدید پیکاسو به فرانسه

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *