15:21

معاون توسعه مديريت و منابع صندوق اعتباري با اشاره به اينکه طرح شميم و جوانه يکي از خدمات نوين صندوق اعتباري هنر در دولت سيزدهم است گفت: از ابتداي اجراي اين طرح ۱۹۷ هديه ازدواج و فرزندآوري به اعضاي صندوق پرداخت شده است.
به گزارش رسیده، فرزاد طایفه‌حیدری با تشریح جزئیات این طرح گفت: تخصیص تسهیلات قرض الحسنه و پرداخت هدیه بلاعوض به اعضای صندوق با هدف ترویج فرهنگ ازدواج و تشویق به فرزندآوری در پیروی از فرامین رهبر معظم انقلاب در خصوص سیاست جوان‌سازی جمعیت از خدمات نوین صندوق در دولت مردمی بوده که از ابتدای مهر ۱۴۰۰ عملیاتی شده است.
معاون صندوق اعتباری هنر یادآور شد: به اعضایی که تاریخ ثبت رسمی عقد ازدواج آنها در بازه زمانی اول مهر ماه ۱۴۰۰ تا ۲۹ اسفندماه ۱۴۰۱ باشد تسهیلات طرح شمیم تعلق می‌گیرد. به گفته وی در قالب این طرح، مبلغ ۳۰ میلیون تومان تسهیلات بدون بهره با کارمزد دو درصد همراه با پنج میلیون تومان هدیه ازدواج بلاعوض تقدیم اعضای واجد شرایط می‌شود.
وی در ادامه افزود: طرح جوانه به اعضایی تعلق می‌گیرد که از اول مهر ماه سال ۱۴۰۰تا پایان ۱۴۰۱ صاحب فرزند شوند. در قالب این طرح مبلغ ۳۰ میلیون تومان تسهیلات بدون بهره با کارمزد دو درصد همراه با مبلغ پنج میلیون تومان کمک بلاعوض تقدیم می‌شود.
حیدری در ادامه افزود: تسهیلات طرح شمیم فقط به ازدواج اول و دائم تخصیص می‌گیرد. در صورتی که هر یک از زوج‌ها و والدین (متقاضیان طرح شمیم و جوانه) عضو صندوق اعتباری هنر باشند، فقط به یکی از زوج‌ها وام به مبلغ ۳۰ میلیون تومان تخصیص می‌یابد اما هدیه بلاعوض به هر دو نفر تعلق می گیرد.
معاون توسعه مدیریت و منابع صندوق اعتباری هنر گفت: از ابتدای اجرای این طرح به ۱۲۳ نفر از اعضا در قالب طرح جوانه و ۷۴ نفر در قالب طرح شمیم این تسهیلات تعلق گرفته شده است.
شایان ذکر است؛ بسته حمایتی اصحاب فرهنگ و هنر از محل اعتبار ویژه ۵۰۰ میلیارد تومانی در سرفصل‌های مختلف از جمله در قالب تسهیلات بلاعوض و دو طرح یاد شده در دولت سیزدهم تدوین شد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.