گفت‌وگویی با داریوش آشوری

19:04

شماره‌ی هشتمِ دوره‌ی جدید مجله‌ی «تجربه» با تصویر جلدی از «داریوش آشوری» نویسنده، زبان‌شناس و مترجم ایرانی و صفحاتی به یادِ محمدعلی اسلامی ندوشن منتشر شد.
به گزارش روابط عمومی ماهنامه تجربه؛ شماره‌ی هشتمِ دوره‌ی جدید مجله‌ی «تجربه» با تصویر جلدی از «داریوش آشوری» نویسنده، زبان‌شناس و مترجم ایرانی و صفحاتی به یادِ محمدعلی اسلامی ندوشن منتشر شد.
در این شماره در بخش چهره‌ی‌ماه می خوانیم: یادنامه‌ی محمدعلی اسلامی ندوشن با آثار و گفتاری از حسن میرعابدینی، محمد دهقانی، سعید رضوانی، آرزو شهبازی، سعید برآبادی، سینا علیپور، فریدون مجلسی، مهری بهفر، مریم مشرف، محمد صادقی و‌ امیر یوسفی.
در بخش ادبیات، پرونده‌ای به مناسبت انتشار ترجمه‌ی تازه‌ای از رمان «شیل همت» و مروری بر کارنامه‌ی این نویسنده با مطالبی از آنه دیه‌بل، ایمان عظیمی، امیرعلی مالکی و گفت‌وگو با «محمود گودرزی» مترجمِ کتابِ «شاهین مالت»/ گفت‌وگو با «مهدی افروزمنش» درباره‌ی رمان تازه منتشرشده‌اش «پشت خط»/ گفت‌وگو با مهدی غبرایی به انگیزه‌ی انتشار کتابِ «اول شخصِ مفرد» نوشته‌ی هاروکی موراکامی منتشر شده است.
در بخش کتابخانه؛ گفت‌وگو با «شهین باطنی و فاطمه محمدی» به انگیزه‌ی انتشار آخرین کتابِ زنده‌یاد باطنی به نامِ «درد» و یادداشتی برای معرفی کتاب/ گفت‌وگو با «تورج اتابکی» (پژوهش‌گرِ ارشد در پژوهشکده‌ی‌ بین المللی تاریخِ اجتماعی آمستردام) منتشر شده است.
در بخش سینمای ایران؛ صفحاتی درباره آخرین تجربه‌ی کارگردانی داریوش مهرجویی با یادداشت‌هایی از علی نصیریان، پوریا ذوالفقاری، مجتبی اسکندری و احمد طالبی نژاد به همراه گفت‌وگوهایی با داریوش مهرجویی و علی مصفا/ پرونده ای درباره‌ی خشونتِ جنسی در سینمای ایران با یادداشت‌هایی از تبسم کشاورز، سبا حیدرخانی و گفت‌وگو با «پوران درخشنده» منتشر شده است.
در بخش سینمای جهان؛ گفت و گوی اختصاصی با امین آلپر و معرقی فیلم های کن/ صفحاتی درباره‌ی سریالِ‌ «تهاجم» منتشر شده است.تئاتر: پرونده‌‌ای درباره‌ی نقش و جایگاه شکسپیر در تئاتر ایران
در بخش تجسمی؛ پرونده ای درباره‌ی مسئله‌ی حراج با یادداشت‌‌ها و گفتارهایی از هنگامه عابدین، حسین گنجی، امین شاهد، مانی موتمنی، منصوره بشیری‌پور، علیرضا سمیع‌آذر و فاطمه خلیلی/ میزگردی با حضورحمیدرضا شش حوانی، زهرا جهانبش و سجاد باغبان ماهر منتشر شده است.
در بخش مطالعات ایرانی؛ صفحاتی به احترام و احتشام مردم سیستان و بلوچستان/ گفت‌وگو سید منصور سجادی/ گفت‌وگو با کاظم موسوی بجنوردی،
به همراه یادداشت‌ها و گفتارهایی از فرشین کاظمی‌نیا، شهرداد میرزایی، شاهین آریامنش و… منتشر شده است.
مدیر مسئول تجربه کتایون بناساز است و پژمان موسوی سردبیری آن را بر عهده دارد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.