10:11

بازیگر نمایش «خانه‌روشنی» با اظهار امیدواری نسبت به این‌که سه‌گانه نمایش «تولدت مبارک» و «خانه‌روشنی» توسط کارگردان تکمیل شود گفت: گروه کارگردانی و نویسندگی این دو نمایش مشترک بود و نمایشنامه بعدی هم توسط همین گروه در حال نوشته شدن است.
عقیل بهرامی بازیگر تئاتر و سینما در گفت‌وگو با ایرنا توضیح داد: آقای بابک قادری قبل از نمایش «خانه روشنی» متن خانم تبریزی با عنوان تولدت مبارک را کار کرده بود. سبک و سیاق نمایش قبلی هم همین بود. یک کار کاملا رئال و اجتماعی بود که کمدی سیاه هم در آن شکل می‌گرفت. فعلا ایده را آماده کرده اند و قرار است شروع به نوشتن کنند. کمدی سیاه از این بابت که همزمان که به یک سری اتفاقات می‌خندیم، می‌بینیم به یک فاجعه داریم می‌خندیم.
وی درباره نمایشنامه خانه‌روشنی گفت: متن خانم تبریزی پخته و جذاب بود و در آن همه کاراکترها رنگ داشتند. در طول تمرین‌ها نقشی که من بازی می‌کنم سر و شکل کاملی گرفت. احمد یک آدم خیلی توسری خور است که با وجود اختلافات کنار همسرش مانده است. در تمرین‌ها دفاعیه احمد را نداشتیم. آقای منوچهر هادی، تهیه کننده وقتی نمایش را دید گفت او باید دفاعیه هم داشته باشد. برای من ساخت این کاراکتر جذاب بود.
بهرامی ادامه داد: در این نمایش با چند نفر از قدیمی‌های تئاتر دارم کار می کنم. به شدت در صحنه لذت می برم و یاد می گیرم. من تشنه یادگیری هستم و دوست دارم هر روز خودم را به روز کنم.
من به عنوان بازیگر از بین تماشاچیان صدای تعجب آنها را می‌شنوم. مخاطبان با اتفاقات همراهی می‌کنند. بعضا می‌‎خندند و بعضا بغض می‌کنند
این بازیگر درباره مخاطبان هدف این نمایش توضیح داد: در بین ۱۱ شخصیت آدم‌هایی از دهه‌های پنجاه، شصت، هفتاد و هشتاد داریم. چهار نسل را در خانه روشنی با اتفاقات شان می بینیم. در صحنه اول اختلاف نسلی کاملا به وضوح بیان می شود. ما مخاطبانی از نسل‌های مختلف داشتیم که با کار ارتباط گرفتند.
بهرامی با بیان این که خانه روشنی حرف عمیقی را می‌زند توضیح داد: این اتفاق خیلی در خانواده های ایرانی می‌افتد. از بحث اختلافات ارث گریزی نیست. ارث یک بهانه است که زیرلایه های ارتباطی انسان ها بیرون می زند. هر آدمی یک رازی دارد که شاید خواهر و برادرش ندانند و این راز یک جا فاش می‌شود. این نمایش چندین ضربه می زند. ما خودمان به عنوان بازیگر این ضربه‌ها را می‌خوریم و متحیر می‌شویم.
وی درباره بازخورد تماشاچیان گفت: من به عنوان بازیگر از بین تماشاچیان صدای تعجب آنها را می شنوم. مخاطبان با اتفاقات همراهی می کنند. بعضا می‌‎خندند و بعضا بغض می‌کنند. صدا می‌رسد و انرژی خوبی به من می‌دهد. این همذات پنداری در حین اجرا اتفاق می افتد.
نمایش خانه روشنی به نویسندگی نوشین تبریزی با کارگردانی بابک قادری و تهیه‌کنندگی منوچهر هادی از ۲۶ تیر در عمارت ارغوان روی صحنه است.
این نمایش بعد از نمایش تولدت مبارک دومین تجربه کارگردانی بابک قادری است.
مرضیه صدرایی، فیروز حیدرزاده، پژمان عبدی، آیلار نوشهری، مهسا ایرانیان، عقیل بهرامی، بهداد قادری، مهناز نوروزی، شهناز نوروزی، مبینا هادی و مسلم گلچین بازیگران این نمایش هستند.
خانه روشنی، درامی اجتماعی است که یک معضل خانوادگی را بازنگری می‌کند و هر شب ساعت ۱۹ میزبان مخاطبان است

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *