اعلام ویژه‌برنامه‌های رادیو سلامت در هفته دفاع مقدس


دکتر صدیقه اعتمادسعید، مدیر رادیو سلامت درباره ویژه برنامه های دفاع مقدس توضیحاتی ارائه کرد.
به گزارش رسیده، دکتر صدیقه اعتمادسعید، مدیر رادیو سلامت، درباره ویژه برنامه‌های هفته دفاع مقدس گفت: جنگ در فرهنگ‌ها و در میان همه ملت‌ها امری ناپسند و مذموم است، اما جنگی که در کشور ما بین سال‌های ۵۸ تا ۶۶ اتفاق افتاد جنگ نبود، دفاع بود و دفاعی متفاوت. هشت سال دفاع مقدس، تنها دفاع از آب و خاک و مرزهای فیزیکی کشور نبود بلکه مسئله حفاظت از تمام ارزش‌ها و باورهای ملتی بود که تصمیم گرفته بودند طور دیگری زندگی کنند، در واقع هشت سال دفاع مقدس به نوعی تقابل اندیشه‌ها، فرهنگها و نظام فکری استقلال در برابر نظام سلطه بود و همین ویژگی‌هاست که موضوع را متفاوت می‌کند و این برای پاسداشت سال‌ها و ارزش‌های دفاع مقدس الزام‌آور است.
وی ادامه داد: در سال‌های دفاع مقدس علیرغم صدمات و لطمات زیادی که به کشور وارد شد اعم از جانی و مالی و اقتصادی، موفقیت‌های بسیاری هم حاصل شد در بخش‌های فنی مهندسی، صنایع دفاعی، پزشکی، ایمونولوژی و خیلی از موضوعات دیگر، نخبگان با تکیه بر توانایی‌هایشان دستاوردهای بزرگی کسب کردند. به عنوان مثال در حوزه سلامت و پزشکی، امروز ایران در بحث مقابله و در مان مصدومیت با سلاح های شیمیایی جزو اولین‌ها و بهترین است. یا در زمان جنگ برای اولین بار واکسن برخی بیماری‌ها کشف شد و بسیاری از این دست. به همین دلیل لازم و واجب است که تمامی رسانه‌ها اعم از دیداری ،شنیداری، مکتوب و… در انعکاس دستاوردها و رخدادهای این برهه خاص از تاریخ کشورمان نهایت اهتمام را داشته باشند.
مدیر رادیو سلامت تاکید کرد: در همین راستا ما در رادیو سلامت به این مهم توجه ویژه ای داریم و می‌توان گفت، صحبت از سال‌های دفاع مقدس و دستاوردهای ویژه آن و نیز شرح رشادت‌ها و فداکاری‌های کادر درمان و گروه پزشکی، در طول سال در برنامه های رادیو سلامت ساری و جاری است و مختص به یک هفته خاص و فقط تاریخ 31 شهریور نمی‌شود.
اعتمادسعید اشاره کرد: برنامه هایی چون سپید جامگان اسمانی، یاد یاران، لیلای ایران ، سنگ زیرین آسیاب کد 99 و بسیاری از برنامه های دیگر در طول سال در جدول پخش برنامه های رادیو سلامت قرار دارند اما بطور اخص و ویژه امسال برنامه “سربند ایثار” توسط گروه بهداشت و تندرستی شبکه رادیویی سلامت و با همکاری مرکز خوزستان به مخاطبان خوب رادیو ارائه می شود.
وی در پایان افزود: سربند ایثار با ساختار مجله ای روایتی است از فعالیتها و اقدامات کادر درمان اعم از پزشکان، پرستاران، بهیاران و… در طول سالهای دفاع مقدس. شنیدن این برنامه رو به همه مخاطبان رادیو توصیه می کنم خصوصاً نسل جوانی که شاید خیلی با مقوله دفاع مقدس و اتفاقاتی که در آن مقطع تاریخی افتاد آشنایی نداشته باشند و تنها جزئیات و ظواهری رودیده یا شنیده باشند «سربند ایثار»سعی می کند با حضور کسانی که خود نقش آفرین حماسه های دفاع مقدس بودند بخشی از روایات و خاطرات ان سالها رو برای مخاطبین عزیز رادیو بازآفرینی کند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *