21:26

اسامی نامزدهای دوازدهمین دوره جوایز آکادمی فیلم کوتاه ایران(ایسفا) طی مراسمی در خانه سینما اعلام شد.
به گزارش رسیده، مراسم رونمایی از پوستر دوازدهمین دوره جوایز آکادمی فیلم کوتاه ایران «ایسفا» و اعلام نامزدهای بخش‌های مختلف این رویداد صبح دوشنبه ۶ اردیبهشت‌ماه با حضور مرجان اشرفی‌زاده، مسعود امینی تیرانی، بابک نوری، الهام آقالری، هادی بابایی‌فر، بهمن دادفر، محمد شیروانی، ابوالفضل کریمی، حمیدرضا قطبی، رضا نجاتی، میثم محمدخانی، اعظم نجفی، مریم خدایی، حسین ریگی، احمد بهرامی، مهدی دوایی و… برگزار شد.
اشرفی‌زاده دبیر این جایزه در این مراسم بیان کرد: امروز برای رونمایی از پوستر دوره دوازدهم و اعلام نامزدها دور هم جمع شدیم باید بگویم در مرحله اول داوری‌های این جوایز، ۱۱۶ داور ۱۱۳ فیلم بخش مسابقه را دیدند و آرای خود را ثبت کردند، این آرا شمارش شده است و امروز نتیجه را اعلام می‌کنیم که ضریب خطای آن تقریبا صفر است.
وی افزود: به همه فیلمسازان که فیلم داشتند و فیلمسازانی که اینجا فیلم دیدند، خسته نباشید می‌گویم. همین‌جا باید از دو عزیز از دسته رفته یاد کنم؛ از داوود امیری که در دوره گذشته داور مهمان این رویداد بودند و از ایشان به نیکی یاد می‌کنیم. شخصی دیگری که می‌خواهم از او یاد کنم سعید رضویان است که ایشان هم از تهیه‌کنندگانی بود که با بچه‌های فیلم کوتاه همراه می‌کرد. در پایان از همگی ممنونم و امیدوارم نتیجه زحمات همکاران من، برایتان خوشایند باشد.
در ادامه مرجان اشرفی‌زاده دبیر این رویداد به همراه احمد بهرامی و الهام آقالری از پوستر این رویداد که توسط مهدی دوایی طراحی شده است، رونمایی کردند.نامزدهای دوازدهمین جوایز آکادمی ایسفا اعلام شد
در ادامه نامزدهای بخش‌های مختلف به ترتیب حروف الفبا و به شرح زیر اعلام شدند؛

بهترین بازی:
«آخرین لالایی در تهران» ستاره پسیانی
«ارفاق» هوتن شکیبا
«برای برای دوم» شبنم دادخواه
«ساعت بازدید» بابک کریمی
«منطقه» سونیا سنجری

بهترین تدوین فیلم:
«آخرین لالایی در تهران» حسین جمشیدی گوهری
«ارفاق» عماد خدابخش
«تولد» عاطفه خادم الرضا
«منطقه» محمد نجاریان و دلارام شمیرانی
«مورس» پویان شعله ور

بهترین صدای فیلم:
«آخرین لالایی در تهران» علی اکبر نعمتی و ایرج شهزادی
«ارفاق» هادی معنوی پور و حسین قورچیان
«منطقه» هادی معنوی پور و امیرحسین قاسمی
«مورس» امیر شاهوردی و علیرضا علویان
«هپروت» رامین ابوالصدق

بهترین طراحی صحنه:
«آخرین لالایی در تهران» کیوان مقدم
«ارتودنسی» باران سرمد
«خنده بی دلیل گوزن‌ها» حسام حسینی
«ساعت بازدید» حامد اصلانی
«مورس» ریحانه اسماعیلیان

بهترین فیلم:
«آخرین لالایی در تهران» به تهیه کنندگی محمد وحدانی و مهسا قنبرپور
«ارفاق» به تهیه کنندگی موسسه فرهنگی و هنری پویا نوین ماندگار به مدیریت سولماز وزیر زاده
«سس اضافه» به تهیه کنندگی علیرضا قاسمی
«سنگ پشت» به تهیه کنندگی میثم جمالی
«گوزن» به تهیه کنندگی هادی بابایی فر و محمود غفاری

بهترین فیلمبرداری:
«آخرین لالایی در تهران» پویان آقابابایی
«ارفاق» آرمان فیاض
«سنگ پشت» مسعود امینی تیرانی
«گوزن» امیرحسین خوشبین
«مورس» مسعود سلامی

بهترین فیلمنامه اقتباسی:
«آخرین لالایی در تهران» محمد وحدانی
«پرتاب ناگهانی یک فیل» حسن حبیب زاده و نازنین چیت ساز
«داج» مهدی زارعی
«گوزن» هادی بابایی فر
«timeless» رضا توفیق جو

بهترین فیلمنامه تالیفی:
«ارفاق» رضا نجاتی
«ساعت بازدید» وحید صداقت
«سس اضافه» علیرضا قاسمی
«نجان»محمد مهدی باقری
«ویار» پیوند اقتصادی

بهترین کارگردانی فیلم داستانی:
«آخرین لالایی در تهران» محمد وحدانی
«ارفاق» رضا نجاتی
«سس اضافه» علیرضا قاسمی
«سنگ پشت» امیررضا جلالیان
«مورس» روناک جعفری

بهترین موسیقی تالیفی:
«آخرین لالایی در تهران» اشکان فخاری و سهیل بهنام
«ارتودنسی» مونا مطبوع ریاحی
«ارفاق» پیام آزادی
«سزارین» فرهاد میرمحمد صادقی
«مورس» پیام آزادی

بهترین کارگردانی فیلم تجربی:
«آداپت» کمال کچوییان
«تولد» عاطفه خادم الرضا
«چگونه منتظر گودو باشیم» عرشیا زینعلی
«سوپ» تیام یابنده
«هیرودو» سروش باغبانی
ابوالفضل کریمی اصل، احمد بهرامی، حسین ریگی، حمیدرضا قطبی، محمد شیروانی و مرجان اشرفی زاده از جمله هنرمندانی بودند که به معرفی نامزدها پرداختند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.