16:10

در جلسه هم‌اندیشی از سرگیری کنسرت‌های موسیقی، مقرر شد که از ظرفیت ۵۰ درصدی سالن‌ها با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی استفاده شود.
به گزارش روابط عمومی معاونت هنری وزارت ارشاد، جلسه هم اندیشی به منظور از سرگیری اجراهای صحنه ای موسیقی با حضور شرکت‌های برگزارکننده و نماینده سالن‌های برگزاری اجراها به ریاست محمد اله‌یاری فومنی، سرپرست دفتر موسیقی برگزار شد.
در این جلسه، سرپرست دفتر موسیقی به تلاش های معاونت هنری و وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در ماه اخیر برای آغاز اجرای های موسیقی، رونق اقتصاد هنر و پیگیری‌های وزارت ارشاد از ستاد ملی کرونا اشاره کرد.
در این دیدار مدیران و نمایندگان موسسات موسیقی و سالن ها نظرات و دغدغه های خود را در این زمینه بیان کردند و مباحثی مانند شیوه‌نامه‌های بهداشتی و نحوه ورود تماشاگران و نحوه قیمت گذاری بلیت مورد بررسی قرار گرفت. توسعه واکسیناسیون عمومی، تغییر رنگ کرونایی در عموم استان ها از قرمز به نارنجی، زرد و آبی، بهره مندی از ظرفیت ۵۰ درصدی سالن ها در کنار رعایت دقیق دستورالعمل های بهداشتی، آغاز سایر فعالیت های اجتماعی و فرهنگی هنری مانند سینماها، تئاتر، رستوران ها، همایش ها و نمایشگاه ها از موارد دیگری بود که در این جلسه مورد گفت و گو قرار گرفت.
در این جلسه مقرر شد، سالن های برگزاری اجرای صحنه ای تمهیدات و تسهیلات خود برای شروع اجراهای صحنه ای را به دفتر موسیقی اعلام کنند تا این دفتر و شرکت های برگزار کننده با بررسی و ارزیابی دقیق و با توجه به نظرات ارایه شده در روزهای آینده به نتیجه اجرایی برسند. در این جلسه علاوه بر مدیران و نمایندگان موسسات موسیقی، مدیران یا نمایندگان تالار وزارت کشور، سالن همایش ایرانیان، تالار هتل اسپیناس، سالن همایش های برج میلاد، بنیاد رودکی و تالار وحدت، سالن برج آزادی، فرهنگسرای نیاوران و نماینده ارشاد استان تهران نظرات و پیشنهادات خود را بیان کردند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *