13:46

ضوابط و مقررات حفاظتی عرصه و حریم تئاترشهر توسط کارشناسان فنی کمیته تعیین حریم آثار تاریخی کشور در وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری تعیین و به مدیریت مجموعه تئاترشهر اعلام شد.
به گزارش روابط عمومی تئاترشهر، سیدمحمدجواد طاهری رئیس تئاترشهر با اعلام خبر ارائه ضوابط ومقررات حفاظتی عرصه و حریم این مجموعه توضیح داد: طی روزهای گذشته جلسه مشترکی با نمایندگان اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان تهران در تئاترشهر برگزار و براساس آن ضوابط و مقررات حفاظتی عرصه و حریم این اثر تاریخی هنری با شماره ثبت ۱۲۲۷۶ توسط کمیته تعیین حرائم آثار تاریخی کشور، تعیین و ارائه شد.
وی با قدردانی از افرادی که طی ماه های گذشته در حوزه تعیین حریم و عرصه مجموعه تئاترشهر همکاری موثری داشتند، گفت: آنچه انجام گرفته محصول رایزنی‌های فراوانی است که مدیریت گذشته و فعلی اداره کل هنرهای نمایشی روی اجرایی شدن آن تاکید فراوانی داشتند و امروز بسیار خوشحالیم که به واسطه این همراهی‌ها شاهد اتفاقی هستیم که می‌تواند نقطه شروع بسیار ارزشمندی برای بهسازی و مناسب سازی محوطه تئاترشهر برای استفاده تمامی شهروندان، تماشاگران و هنرمندان فرهیخته هنر نمایش باشد.
رئیس مجموعه تئاترشهر خاطرنشان کرد: در این راه شهرداری تهران به عنوان یک بازوی قدرتمند اجرایی که طی ماه‌های اخیر همکاری‌های بسیار خوبی با وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای حل مشکلات پیرامونی مجموعه تئاترشهر داشته می‌تواند آغازگر فصل تازه‌ای ازهمکاری‌ها و اجرای پروژه‌های مختلف فرهنگی برای بهبود شرایط باشد.
در سایه تعامل با تمامی دستگاه‌ها به زودی شاهد محیطی امن اطراف تئاترشهر خواهیم بود
به زودی شاهد محیطی امن و به دور از اتفاقات ناگواری باشیم که طی ماه‌های اخیر هر روز میزان آنها افزایش پیدا کرده و موجب بحرانی شدن اوضاع شده است
طاهری بیان کرد: به واسطه تاکیدی که وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، معاونت امور هنری و مدیرکل هنرهای نمایشی روی موضوع حریم تئاترشهر دارند، نهایت تلاش خود را انجام می‌دهیم که با اتکا به اعلام رسمی ضوابط و مقررات حفاظتی عرصه و حریم مجموعه، با همراهی و مشارکت سایر دستگاه‌ها و مجموعه‌های مرتبط از جمله شهرداری تهران، شورای اسلامی شهر تهران، نیروی انتظامی و دیگر نهادهای مرتبط بتوانیم به زودی شاهد محیطی امن و به دور از اتفاقات ناگواری باشیم که طی ماه‌های اخیر هر روز میزان آنها افزایش پیدا کرده و موجب بحرانی شدن اوضاع شده است.
رییس مجموعه تئاتر شهر ضمن تشکر از همراهی صمیمانه وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی؛ از اجرایی شدن طرح‌ها و ایده‌های مرتبط با بهسازی حریم مجموعه تئاترشهر بعد از برگزاری جلسات تخصصی با کارشناسان حوزه های مختلف و مدیران مجموعه‌های مرتبط از جمله شهرداری تهران در این زمینه، طی روزهای آینده خبر داد.
ضوابط و مقررات حفاظتی عرصه و حریم اثر تاریخی تئاترشهر در دو بخش «ضوابط و مقررات حفاظتی عرصه» و «ضوابط و مقررات حریم» ارائه شده است.
این در حالی است که مرتضی ادیب‌زاده، اسماعیلی اسرایی و مریم اصغری‌نیا به نمایندگی از اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان تهران عملیات کارشناسی، تهیه و ترسیم نقشه‌های مربوط به ضوابط و مقررات حفاظتی عرصه و حریم تئاترشهر را با کنترل و نظارت سرپرستی گروه بررسی و تعیین حرایم به عهده داشته اند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.