17:44

سخنگوی شورای راهبردی اکران از آخرین مصوبات این شورا خبر داد.
به گزارش روابط عمومی سازمان سینمایی، سرتیپی سخنگوی شورا در رابطه با مصوبات جلسه این شورا که امروز چهارشنبه 31 فروردین ماه برگزار شد گفت: با توجه به پایین آمدن کف فروش فیلم‌های قدغن وگل بخودی، فیلمهای «لامینور» و «انفرادی» بترتیب در گروه سینمای کوروش و مگامال به نمایش در می آیند.
وی همچنین افزود: سالن نارنجی از مجموعه شهر آفتاب شیراز بعنوان سرگروه هشتم به جرگه سرگروه‌ها اضافه شد و این گروه از همان تاریخ ۷ اردیبهشت با نمایش فیلم «مغز استخوان» کار خود را آغاز خواهد کرد.
سخنگوی شورای راهبردی اکران اضافه کرد: همچنین در مرحله بعد مقرر شد سینمای هویزه مشهد به جای سینمای بهمن تهران به عنوان سرگروه فعالیت کند و این امر که ۲ سینمای مهم شهرستانها در کنار سینماهای شاخص تهران به عنوان سرگروه فعالیت خواهند کرد اتفاق خجسته و مبارکی است که انشالله ثمرات آن در رونق اکران امسال مشهود گردد.
به گفته وی، با توجه به کثرت فیلم‌های متقاضی اکران در سال جاری، پیشنهاد استمهال نمایش فیلم‌ها در سینماهای سرگروه از سوی صاحبان آثار پذیرفته نخواهد شد.
سرتیپی اعلام کرد: با حمع بندی آیین نامه جدید و طبعا، تشکیل شورای صنفی جدید، اموراجرایی اکران و تعیین فیلم‌های جدید، نظارت بر قراردادهای پخش کنندگان و سینماداران و سایر امور مرتبط براساس وظایف محوله در آیین نامه توسط شورای صنفی دنبال خواهد شد.
عضو شورای راهبردی اکران خبر داد: برای امکان برنامه‌ریزی بهتر صاحبان فیلم ها، دفاتر پخش و سینماها بویژه سرگروه‌ها فیلم‌های: «بدون قرار قبلی»، «هناس»، «بازیوو» و «والدین امانتی»( در ژانر کودک ونوجوان)، «چند می‌گیری گریه کنی ۲»، «روز ششم»، «بی صدا حلزون»، «علفزار»، «طلاخون» و «تی تی» می‌توانند برای اکران ۲ عید فطر و نوروز با سرگروه‌ها مذاکره نمایند.
وی افزود: اما اگر فیلم دارای پروانه نمایش معتبر دیگری نیز؛ در این ایام بتواند با یکی از سرگروه‌های 8 گانه توافق نماید، می‌تواند درخواست خود را به شورای راهبردی و یا شورای صنفی جدید ارایه نماید.
او اظهار داشت: بحث تعیین کف فروش جدید برای سرگروه‌ها با عنایت به قیمت جدید بلیط و ظرفیت‌های خوبی که سامانه سمفا در زمینه ارایه اطلاعات دقیق فروش و ضریب اشغال سینماها منتقل می‌نماید، با شیوه جدید و نزدیک به رعایت انصاف و عدالت بیشتری در جلسات بعدی پس از تصویب آیین نامه مصوب می‌شود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.