دیدار اعضای هیأت مدیره اتحادیه مراکز فنی و پشتیبانی تولید سینمای ایران با دو مدیر سازمان سینمایی

14:39

اعضای هیأت مدیره اتحادیه مراکز فنی و پشتیبانی تولید سینمای ایران در راستای اهداف و برنامه‌های صنفی خود با دو مدیر سازمان سینمایی دیدار و گفت‌وگو کردند.
به گزارش رسیده، اعضای هیأت مدیره اتحادیه مراکز فنی و پشتیبانی تولید سینمای ایران متشکل از نادر رضایی رییس هیأت مدیره، محمد آلادپوش عضو هیأت مدیره و مدیرعامل اتحادیه، فرشاد بشیرزاده عضو هیأت مدیره و خزانه‌دار، معصومه فردشاهین و کامران سحرخیز عضو هیأت مدیره طی دیداری با قادر آشنا معاون توسعه فناوری و مطالعات سازمان سینمایی و علی احمدی مدیرکل دفتر توسعه زیرساخت و فناوری سینمایی و سمعی بصری درباره این اتحادیه و اهداف و رویکردهای آن گفت‌وگو کردند.
در ابتدای این جلسه درباره نحوه شکل‌گیری این اتحادیه طبق مصوبه ۵۲۰ شورای عالی انقلاب فرهنگی توضیح داده شد و اینکه این‌ اتحادیه یکی از معدود تشکیلات مرکزی در حوزه فرهنگ و رسانه است که مشخصا در حوزه پشتیبانی تولیدات سینمای ایران خدمات ارائه می‌کند.
همچنین اعضای هیأت مدیره اعلام کردند که افراد این حوزه برای تسهیل در دستیابی به اهداف مشترک دور هم جمع شده‌ و اتحادیه مراکز فنی و پشتیبانی تولید سینمای ایران را شکل داده‌اند زیرا صنعت پشتیبانی سینما، صنعتی‌گران است و خطرپذیری زیادی دارد و تجهیزات و لوازم در این حوزه مدام‌ باید به‌روز شوند در نتیجه دستیابی به این اهداف از طریق مطالبات صنفی و گروهی امکان‌پذیرتر خواهد بود.
در این جلسه با اشاره به متن حکم انتصاب قادر آشنا توسط محمد خزاعی رییس سازمان سینمایی، وظایفی از جمله روزآمد کردن تجهیزات مراکز پشتیبانی سینما، افزایش دانش کارشناسی افراد، اهمیت دادن به فناوری دانش‌بنیان و… در این حوزه مورد بررسی قرار گرفت.
همچنین خاطر نشان شد تجهیزاتی که در بخش پشتیبانی صنعت سینمای ایران استفاده می‌شود، مانند پشتیبانی صنعت انیمیشن و پس‌تولید فیلم‌ها توسط مراکز ایرانی در عرصه‌های بین‌المللی بعضا قابل استفاده و عرضه در سطح بین‌الملل است.
با توجه به آیین‌نامه اجرایی بند ب ماده ۹۲ قانون برنامه پنج ساله ششم، دولت مکلف شده است که بخشی از وظایف خود را به گروه‌های مردم‌نهاد واگذار کند و بر این اساس اعضای هیأت مدیره اتحادیه مراکز فنی و پشتیبانی تولید سینمای ایران اعلام آمادگی کردند تا بخشی از وظایف سازمان سینمایی مانند صدور مجوزها و تمدید آن‌ها، آموزش نیروهای تحت‌ پوشش در حوزه مربوطه را بر عهده بگیرند.
در پایان این‌ جلسه قادر آشنا و احمدی با استقبال از فعالیت‌ها و برنامه‌های حمایت خود از این برنامه‌ها را اعلام کردند و بنا شد تا در نشست‌های تکمیلی فضای همکاری بیشتری میان اتحادیه و سازمان سینمایی ایجاد شود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.