اعضای جدید هیات مدیره بنیاد رودکی منصوب شدند


با حکم وزیر ارشاد اعضای جدید هیات مدیره بنیاد فرهنگی هنری رودکی انتخاب شدند.
به گزارش روابط عمومی بنیاد رودکی، با حکم محمد مهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و رئیس هیات امنای بنیاد فرهنگی هنری رودکی، سید محمود اسلامی، محمود شالویی و محمدحسین نیرومند به عنوان اعضای جدید هیئت مدیره این مجموعه انتخاب و معرفی شدند.
اسلامی هم اکنون به‌ عنوان معاون توسعه مدیریت و منابع وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی مشغول به فعالیت است، محمود شالویی مدیرکلی حوزه وزارتی و سرپرستی معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را برعهده دارد و محمدحسین نیرومند هم هنرمند و از مشاوران شناخته حوزه‌های مختلف فرهنگ و هنر است. این در حالی است که پیش از حضور افراد یاد شده ابوالقاسم ایرجی، مرتضی کاظمی و علی غیاثی ندوشن اعضای سابق بنیاد فرهنگی هنری رودکی را تشکیل می‌دادند.
گفنی‌ست که هیات مدیره بنیاد از سه عضو تشکیل می‌شود که با پیشنهاد رئیس هیات امنا و تصویب هیات امنا برای مدت دو سال انتخاب می‌شوند.
وظایف هیات مدیره در اساسنامه بنیاد شامل حفظ مصالح و منافع بنیاد، بررسی و تشکیلات و نمودار‌های سازمانی و آیین نامه‌های مالی و معاملاتی و اداری و برنامه های جذب نیروی انسانی و پیشنهاد آن به هیات امنا، بررسی، پیشنهاد و تصویب انعقاد هرگونه قرارداد در حد اعتبارات و وظایف پیش بینی شده، بررسی و تأیید گزارش‌های مالی، حساب و صورت‌های مالی سالانه جهت طرح در هیئت امنا، افتتاح حساب در بانک‌ها و مؤسسات اعتباری به نام بنیاد، بررسی و تصویب اخذ تسهیلات و انواع مشارکت‌ها به پیشنهاد مدیرعامل و ارائه صورت‌های مالی سالانه بنیاد به هیئت امنا است.
مدیرعامل بنیاد رودکی از بین اعضای هیات مدیره یا خارج از آن توسط هیئت مدیره انتخاب و با حکم رئیس هیات امنا به مدت دو سال منصوب می‌شود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *