20:17

پدر بابک خرمدین: پسرم مجرد بود؛ از بچگي ما را اذيت می کرد / من و مادرش تصمیم گرفتیم از شر او رها شویم تا بیش از این آبرویمان نرفته

اکبر ۸۱ ساله، مرد لاغر اندام و قد بلند با چهره‌ای آرام و خونسرد وارد شعبه پنجم دادسرای امور جنایی تهران شد و در همان ابتدای اعترافاتش برای قتلی که انجام داده بود از خدا شکرگزاری کرد. پدر بابک خرمدین در اعترافاتش گفت: پسرم از بچگی ما را اذیت می‌کرد و با هر بدبختی که بود او را بزرگ کردم، همیشه از مدرسه اخراج می‌شد و یک روز آرام نداشتیم، اما با کار و تلاش توانستم او را راهی دانشگاه کنم و پسرم فوق لیسانس گرفت و یکی از فیلم هایش نیز در جشنواره جایزه گرفت و پسرم در دانشگاه تدریس می‌کرد.
به گزارش سایت تابناک، جسد بابک خرمدین کارگردان سینمای ایران روز گذشته (۲۶ اردیبهشت ماه) در فاز ۳ شهرک اکباتان تهران کشف شد و پلیس عاملان قتل را بازداشت کرد.
قتل بابک خرمدین کارگردان سینمای ایران به دست پدر و مادرش بوده که هر دو توسط پلیس بازداشت شدند و تحت بازجویی قرار دارند و هنوز از انگیزه شان اطلاعاتی در دست نیست.
بابک خرمدین متولد ۱۳۵۳ در تهران و کارگردان سینما است. «سوگنامه‌ای برای یاشار» به کارگردانی او در گروه هنر و تجربه اکران شد.

ماجرای قتل بابک خرمدین چه بود؟

«جسد مثله شده “بابک خرم‌دین” کارگردان سینمای ایران عصر یک شنبه در سطل زباله‌ای واقع در شهرک اکباتان تهران کشف شد و پلیس عاملان قتل را بازداشت کرد»
قتل بابک خرم‌دین کارگردان سینمای ایران به دست پدر و مادرش بود قاتلان که تاکنون گفته می‌شود پدر و مادرش هستند مثله شده و به سطل آشغال، در فاز ۳ اکباتان انتقال داده شده است.
یک منبع آگاه در ارتباط با قتل «بابک خرمدین» کارگردان سینما اظهار کرد: ابتدا مأموران تنه بالا و دست‌های مقتول را کشف می‌کنند و بعد از آن با انگشت نگاری هویت جسد مشخص می‌شود.
این منبع آگاه گفت: مأموران در مرحله بعدی به سراغ پدر و مادر مقتول می‌روند که با بازجویی‌های اولیه، پدر او به جنایت قتل پسرش اعتراف می‌کند.
این منبع آگاه از قول قاتل گفت: قاتل در اعترافات خود گفت که پسرش را با قرص‌های خواب آوری که در غذا ریخته بود در ابتدا مسموم و بیهوش می‌کند و بعد پس از چند ضربه چاقو جسد را به حمام منتقل و مثله می‌کند.
منبع آگاه در ارتباط با انگیزه قتل در این جنایت گفت: قاتل انگیزه قتل را اذیت کردن‌ها و رفتار نامناسب مقتول با پدر و مادرش اعلام می‌کند.

اعترافات پدر بابک خرمدین

اکبر 81 ساله، مرد لاغر اندام و قد بلند با چهره اي آرام و خونسرد وارد شعبه پنجم دادسراي امور جنايي تهران شد و در همان ابتداي اعترافاتش براي قتلي که انجام داده بود از خدا شکرگزاري کرد.
پدر بابک خرمدين در اعترافاتش گفت: پسرم از بچگي ما را اذيت مي کرد و با هر بدبختي که بود او را بزرگ کردم، هميشه از مدرسه اخراج مي شد و يک روز آرام نداشتيم اما با کار و تلاش توانستم او را راهي دانشگاه کنم و پسرم فوق ليسانس گرفت و يکي از فيلم هايش نيز در جشنواره جايزه گرفت و پسرم در دانشگاه تدريس مي کرد.
وي افزود: بابک در دانشگاه کرج استاد فيلم سازي و کارگرداني بود اما از زمانيکه کرونا آمد کلاس هاي دانشگاه به صورت آنلاين بود و بابک هفته اي 3 روز به بهانه اينکه به شاگردانش درس خصوصي بدهد آنها را به خانه مي آورد و جالب اين بود که بابک فقط دانشجويان دختر را به خانه مي آورد و نمي دانستيم که همه آنها دانشجوهايش بودند يا نه!
پدر بابک خرمدين ادامه داد: پسرم با دخترها به داخل اتاق مي رفت و از مادرش مي خواست براي خودش و ميهمانش غذا درست کند و مادرش از آنها پذيرايي مي کرد و اين در حالي بود که مي دانستيم پسرم با دختران در خانه رابطه جنسي برقرار مي کند.
مرد 81 ساله گفت: از رفتارهاي پسرم خسته شده بودم و او بعضي اوقات ما را کتک مي زد و مي خواست کارهايش را انجام دهيم و باور کنيد از وجود پسرم يک روز آرام نداشتم و جانمان به لبمان رسيده بود. حتي از پسرم خواستم براي خودش خانه اي تهيه کند و حاضر شدم خودروام را بفروشم و حتي سهم ارث او را بدهم که براي خودش خانه بگيرد و با ما زندگي نکند اما بابک مي گفت جنازه من از اين خانه بيرون مي رود و هيچ وقت نپذيرفت از خانه خارج شود.
پدر بابک خرمدین کارگردان سینما در اعترافات خود گفت: به خاطراختلافاتی که داشتیم صبح قتل – روز یکشنبه- او را با خوراندن مواد بیهوشی بیهوش کردم سپس با ضربات چاقو به قتل رساندم و برای خارج کردن جسدش آن را تکه تکه کرده و در نزدیکترین سطل آشغال خیابانی انداختیم.
پدر بابک خرمدین در بازجویی‌های ابتدایی گفته: پسرم مجرد بود او ما را آزار و اذیت می‌کرد جانمان به لب رسیده بود هر روز از دستش در امان نبودیم ناسزا می‌گفت و هرکاری دلش می‌خواست انجام می‌داد من و مادرش تصمیم گرفتیم از شر او رها شویم تا بیش از این آبرویمان نرفته است ابتدا قرص خوراندیم وقتی بی هوش شد با چاقو او را کشتم و جسدش را داخل حمام بردم بعد برای اینکه بتوانم از خانه خارج کنم جسدش را تکه تکه کردم داخل چمدانی گذاشتم و با همدستی همسرم جنازه را از خانه بیرون بردم و داخل سطل آشغال انداختم.
رکنا نوشته پدر بابک خرمدین در پایان وقتی از اتاق بازپرس خارج می‌شد بار دیگر دستانش را رو به آسمان برد و خدا را شکر کرد که فرزندش را به قتل رسانده و می گفت با قتل پسرم دیگر به آرامش رسیدم و دیگر هیچ ناراحتی در زندگی ام ندارم.

من سرهنگ پیاده ستاد خرم‌دین هستم

در مراسمی که دی ماه سال ۹۴ به بهانه اکران فیلم بابک خرمدین در موزه سینما برگزار شد، او از پدرش دعوت کرد که به روی صحنه بیاید و پدرش در سخنانی کوتاه گفته بود: به نام خداوند آموزگار و به نام شهدای گلگون کفن جنگ هشت ساله و درود به شرافت آن شهدا که مملکت را حفظ کردند. من سرهنگ پیاده ستاد خرم‌دین هستم.
‏۳۰ سال خدمت کردم، ۶۹ ماه در مناطق عملیاتی بودم، دو مرتبه شیمیایی شدم و ۴ بار ترکش خوردم و خوشحالم که در مقابل ممکلت انجام وظیفه کردم. به جوانان توصیه می‌کنم از این گهواره وطن غافل نباشند، چون رشد و سربلندی آنان در همین مملکت اتفاق می‌افتد.
‏از این ۳۰ سال خدمت ۱۷ سال را دور از خانواده انجام وظیفه کردم و تمام زحمات خانواده روی دوش این خانم عزیزم بود که وطن دوم من هستند.

حکم پدر و مادر “بابک خرمدين” در پرونده قتل پسرشان

حکم پدر و مادر بابک خرمدين در پرونده قتل فرزندشان چيست؟ اين سوال را فخرالدين جعفرزاده – رئيس سابق دادسراي جنايي تهران و از وکلاي فعلي پرونده هاي قضايي کشور پاسخ داد.
با توجه به قوانين مجازات اسلامي ايران، ولي دم بابک خرمدين پدر و مادر او هستند. قاتل اصلي پدرش است که طبق قانون مجازات اسلامي ايران ، پدر بعد از قتل فرزند قصاص نمي شود و تنها حبس از 3 تا 10 سال دارد.
زواياي خاص بررسي قضايي اين پرونده باعث شد براي اطلاع از شرايط تعيين مجازات اين پرونده با فخرالدين جعفرزاده – رئيس سابق دادسراي جنايي تهران و وکيل پايه يک دادگستري گفت و گويي داشته باشيم که در ادامه مي خوانيد.
فخرالدين جعفرزاده در خصوص حکم پدر و مادر بابک خرمدين که به قتل پسرشان اعتراف کرده اند چنين گفت: پدر و مادر اگر در قتل فرزندشان به شکل مشارکتي دخالت داشته باشند ، ولي بودنشان باطل مي شود. قتل از مباني ارث است. اوليادم مقتول ، طبق ماده 351 قانون مجازات اسلامي ، ولي دم همان ورثه مقتول مي شوند. ورثه اولياي دم هستند، در اين پرونده چون اولياي دم خودشان درقتل نقش دارند ، سمت اولياي دم بودنشان ضايع مي شود و کنار مي رود. مقتول فرزند و همسرندارد پس اولياي دم درجه يک ندارد. پدر قاتل مشمول قانون 612 قصاص نمي شود و 3 تا 10 سال حبس دارد ، مادر اگر معاون باشد مشمول ماده 127 قانون مجازات اسلامي مي شود و بيش از 15 سال حبس خواهد داشت.
جعفرزاده در خصوص اينکه در اين پرونده با اينکه مادر معاونت در ارتکاب قتل دارد ولي بيشتر از قاتل حکم مجازات برايش تعيين مي شود چنين گفت: بله مادر حکم بيشتري خواهد داشت.
وي تاکيد داشت: ماده 612 تعزيرات مصوب 1375 است، و قانون 127 مصوب سال 1392 است . قانون 612 در حال اصلاح شدن است و مجازات مباشر قتل به 20 سال حبس تغيير مي يابد ولي هنوز تصويب نشده است و در مجلس مطرح است واشکالات فعلا به اين قانون وارد است . بر اين اساس، با قوانين مصوب ، اکنون حکم معاونت در قتل بيشتر از مباشرت در قتل در چنين پرونده هايي است.
فخرالدين جعفرزاده در ادامه در خصوص اينکه در اين پرونده ورثه مقتول چه کساني هستند با اشاره به اينکه بابک خرمدين يک برادر و دو خواهر دارد بيان داشت: با ارتکاب قتل توسط اولياي دم درجه يک ، ورثه مقتول ، اولياي دم درجه دو که خواهر و برادرهايش هستند مي شوند. اولياي دم درجه دو در اين پرونده با توجه به قوانين مجازاتي موجود، نمي توانند خواستار قصاص پدر شوند. مي توانند اگر مادر قاتل باشد تقاضاي قصاص مادر را داشته باشند ولي اگر مادر معاونت در قتل داشته باشد که طبق قانون مجازات مي شود واشد مجازات معاونت نيز مشخص است و طبق بند الف ماده 127 مجازات مي شود که بيش از 15 سال حبس است.
فخرالدين جعفرزاده در پايان تاکيد داشت: اين پرونده در مراحل اوليه تحقيق است و صرف اعتراف متهمان نمي توان صحبت کرد و بايد دقيق مشخص شود که والدين قاتل پسرشان هستند يا به جاي ديگري اعتراف کرده اند. به فرض اگر حقيقت ماجرا همين اعترافات اين مادر و پدر باشد ، پدر قصاص نمي شود، مادر اگر معاون در ارتکاب قتل باشد بيش از 15 سال حبس در انتظار خواهد بود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *