استفاده از ظرفیت ۱۰۰ درصدی سالن‌های تئاتر هنوز قطعی نشده


1400-09-01 2:51 ب.ظ

مدیرکل هنرهای نمایشی اعلام کرد وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در حال رایزنی با وزارت بهداشت برای استفاده از ظرفیت ۱۰۰ درصدی سالن‌های تئاتر و سینما است.
قادر آشنا مدیرکل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره اینکه آیا محدودیت استفاده از ۵۰ درصد ظرفیت سالن‌های تئاتر برداشته می‌شود و اجراها می‌توانند با ظرفیت ۱۰۰ درصدی روی صحنه بروند، به خبرنگار مهر گفت: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در حال رایزنی با وزارت بهداشت است و گفتگوهایی در خصوص لغو محدودیت استفاده از ۵۰ درصد ظرفیت سالن‌های تئاتر و سینما انجام شده ولی هنوز تصمیمی قطعی در این خصوص اتخاذ نشده است.
وی تأکید کرد: نظر تخصصی ما این است که با شرایط فعلی و همچنین رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی تئاتر می‌تواند از ظرفیت ۱۰۰ درصدی سالن‌های اجرا استفاده کند ولی تابع قانون و تصمیم وزارت بهداشت در این خصوص هستیم.
آشنا درباره وضعیت حمایت از گروه‌های نمایشی و پرداخت تعهدات اداره‌کل نسبت گروه‌ها، یادآور شد: در بحث پرداخت تعهدات مشکلی نداریم و به محض اینکه تعهدات جدیدی ایجاد شود به سرعت پرداخت می‌شود تا مشمول زمان نشود.
مدیرکل هنرهای نمایشی در پایان درباره وضعیت بودجه جشنواره‌های نمایش‌های آیینی و سنتی و تئاتر فجر نیز گفت: دکتر اسماعیلی وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی فرموده‌اند که حمایت‌های لازم را خواهند داشت و ما هم مطمئنیم به لحاظ بودجه مشکلی برای بودجه و پرداخت تعهدات نخواهیم داشت.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *