فیلمبرداری فیلم سینمایی «قاتلان ماه کامل» اثر جدید اسکورسیزی از اواخر ماه آوریل آغاز شده است.

به گزارش باشگاه خبرنگاران به نقل از ایندی‌وایر، مارتین اسکورسیزی در سن ۷۸ سالگی در حال ساخت یکی از مهمترین پروژه‌های سینمایی خود با عنوان «قاتلان ماه کامل» است. این فیلم که اولین همکاری او با کمپانی اپل فیلمز است، در حالی ساخته می‌شود که اسکورسیزی پیش از آن با فیلم «مرد ایرلندی» در ده شاخه اکادمی اسکار نامزد دریافت جایزه شده بود.

«قاتلان ماه کامل» پای اسکورسیزی را برای نخستین بار به ژانر وسترن باز کرده و در این فیلم دوباره با برخی از شناخته شده‌ترین بازیگران و حرفه ای‌ها در بخش فنی همکاری خواهد کرد.

اسکورسیزی در نخستین روز از فیلمبرداری «قاتلان ماه کامل» در آوریل سال ۲۰۲۱ در بیانیه‌ای اعلام کرد که بسیار خوشحال است تولید فیلم سینمایی جدیدش را در اکلاهما آغاز کرده است. او همچنین گفت: روایت داستان فیلم در مکانی که رویداد‌های واقعی اتفاق افتاده اند بسیار مهم است و به ما اجازه می‌دهد تصویر دقیقی را از آن زمان و مردمش به تصویر بکشیم. اسکورسیزی در ادامه صحبت‌هایش از کمپانی اپل و همینطور مقامات قبیله اوسیج تشکر می‌کند.

اکنون فیلم سینمایی «قاتلان ماه کامل» در مرحله تولید قرار دارد و به همین بهانه ایندی‌وایر تمامی جزئیاتی را که طرفداران اسکورسیزی از فیلم جدید این کارگردان باید بدانند را گرد آورده است.

پیوستن یک بازیگر در لحظات آخر

«قاتلان ماه کامل»؛ از پروژه ۲۰۰ میلیون دلاری اسکورسیزی چه می‌دانیم؟
برندت فریزر، آخرین بازیگری بود که در لحظات پایانی تکمیل تیم بازیگری به این پروژه پیوست. ددلاین پیوستن این بازیگر به «قاتلان ماه کامل» را در تاریخ سوم اگوست منتشر کرد. درست در زمانی که تولید و فیلمبرداری این اثر در اکلاهما آغاز شده بود. ددلاین همچنین تایید کرد که او نقش یک وکیل را در فیلم بازی می‌کند. این بازیگر تا اوایل سال ۲۰۲۱، در فیلم‌های زیادی از جمله «بدون حرکت اضافی» به کارگردانی استیون سودربرگ و «وال» ساخته دارن آرنوفسکی نقش آفرینی کرده است. قرار شده او در فیلم سینمایی «برادران» در کنار پیتر دینکلیج، جاش برولین و گلن کلوز هم ایفای نقش کند.

اولین تصویر از بازیگران فیلم

اولین تصاویر از بازیگران فیلم «قاتلان ماه کامل» در نیمه ماه می‌ منتشر شد. در این تصاویر لئوناردو دی کاپریو را در نقش ارنست بروکهارت و لیلی گلداستون را در نقش مولی بروکهارت می‌بینیم که با یکدیگر زن و شوهر هستند. در این تصاویر، نتیجه کار‌های جک فیسک به عنوان طراح صحنه فیلم نیز به نمایش گذاشته می‌شود. «ماه کامل» اولین همکاری اسکورسیزی با فیسک است.

«قاتلان ماه کامل»؛ از پروژه ۲۰۰ میلیون دلاری اسکورسیزی چه می‌دانیم؟
پیش از آغاز تولید فیلم، دی کاپریو به صورت حضوری با رهبران قبلیه اوسیج دیدار می‌کند که بتواند شخصیتی که به او محول شده را به خوبی ایفا کند. یکی از خبرگزاری‌های اوسیج نیز در ماه فوریه گزارش داد که مارتین اسکورسیزی و تیم سازنده فیلم با اعضای قبیله اوسیج پیرامون مسائل مختلفی دیدار داشته اند.

واکنش قبیله اوسیج به فیلم اسکورسیزی

«قاتلان ماه کامل»؛ از پروژه ۲۰۰ میلیون دلاری اسکورسیزی چه می‌دانیم؟
با اینکه هنوز فیلم «قاتلان ماه کامل» در مراحل اولیه تولید قرار دارد، چندین نقر از اعضای قبیله اوسیج در واکنشی که به این فیلم داشته اند آن را در به تصویر کشیدن خاطرات دردناک گذشته موثر دانسته اند.

اولین فیلم وسترن اسکورسیزی

«قاتلان ماه کامل»؛ از پروژه ۲۰۰ میلیون دلاری اسکورسیزی چه می‌دانیم؟
اسکورسیزی در مصاحبه‌ای در سال ۲۰۲۰ اعلام از فیلم سینمایی «قاتلان ماه کامل» به عنوان اولین فیلم خود در ژانر وسترن یاد کرد. او در مصاحبه خود گفت: داستان فیلم در اکلاهما در سال ۱۹۲۱ و ۱۹۲۲ روایت می‌شود و قطعا کابوی‌هایی نیز در فیلم حضور دارند که البته از اتومبیل و گاهی اسب استفاده می‌کنند. این فیلم عموما در مورد قبیله سرخپوستان اوسیج استکه اتفاق هولناک در منطقه زندگی آن‌ها رخ می‌دهد.

مهره‌های شانس اسکورسیزی در «قاتلان ماه کامل»

«قاتلان ماه کامل»؛ از پروژه ۲۰۰ میلیون دلاری اسکورسیزی چه می‌دانیم؟
اسکورسیزی دو مورد از بازیگران مورد علاقه خود یعنی لئوناردو دی کاپریو و رابرت دنیرو را در فیلم «قاتلان ماه کامل» استفاده کرده است. این دو بازیگر برناده اسکار پیش از این در فیلم‌های «زندگی این پسر» محصول سال ۱۹۹۳ با یکدیگر همکاری کرده بودند. فیلم‌های دنیرو و اسکورسیزی شامل «راننده تاکسی»، «گاو خشمگین»، «کازینو» و «پادشاه کمدی» و «مرد ایرلندی» می‌شود و فیلم‌های اسکورسیزی که دی کاپریو در آن‌ها بازی کرده نیز «هوانورد»، «دار و دسته نیویورکی»، «جزیره شاتر» و «رفتگان» هستند.

تاخیر طولانی در آغاز فیلمبرداری

«قاتلان ماه کامل»؛ از پروژه ۲۰۰ میلیون دلاری اسکورسیزی چه می‌دانیم؟
قرار بود در مارس سال ۲۰۲۰ دوربین‌ها برای فیلمبرداری «قاتلان ماه کامب» به حرکت در بیایند، اما شیوع ویروس کرونا باعث تاخیر در این امر شد. سپس قرار شد که فیلمبرداری از مارس ۲۰۲۱ آغاز شود، اما پاندمی باعث شد که پروسه و مراحل پیش تولید طولانی‌تر شود. کماپی اپل نهایتا ماه گذشته اعلام کرد که تولید فیلم از میانه ماه آوریل آغاز خواهد شد.

تاریخ اکران فیلم مشخص است؟

«قاتلان ماه کامل»؛ از پروژه ۲۰۰ میلیون دلاری اسکورسیزی چه می‌دانیم؟
اپل به طور رسمی تاریخ اکرانی برای فیلم «قاتلان ماه کامل» اعلام نکرده است. تولید در ماه آوریل آغاز شده و تا پایان تابستان ادمه خواهد داشت به همین دلیل بعید به نظر می‌رسد که اسکورسیزی بتواند فیلمش را به اکران در ماه دسامبر ۲۰۲۱ برساند. به نظر می‌رسد این فیلم نهایتا بتواند در سال ۲۰۲۲ راهی سینما شود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *