11:30

پایگاه نذر و اهدای کتاب مستقر در فرهنگسرای اندیشه، ۶۳۰ جلد کتاب از خیرین و شهروندان جمع آوری کرده است که به کتابخانه‌های مناطق محروم شهر زاهدان تقدیم می‌شود.
به گزارش روابط عمومی فرهنگسرای اندیشه، پایگاه نذر و اهدای کتاب فرهنگسرای اندیشه فعالیت گسترده‌ای را با اهدای کتاب به کتابخانه‌های مناطق محروم در سراسر کشور دنبال می‌کند.
این پایگاه از بدو راه‌اندازی تا به امروز، بارها فراخوان جمع‌آوری کتاب از شهروندان را منتشر کرده و تاکنون در ۷ مرحله، کتاب‌های اهداشده توسط مردم، خیرین، ناشران و نهادها را به کتابخانه‌های کمتر برخوردار در سراسر کشور اهدا کرده است که مجموعا در حدود ۴ هزار جلد کتاب می‌باشد.
جدیدترین فراخوان جمع‌آوری و اهدای کتاب از سوی فرهنگسرای اندیشه در هفته‌های گذشته منتشر شد که طی آن ۶۳۰ جلد کتاب اهدایی از سوی شهروندان جمع‌آوری شد. این کتاب‌ها با همکاری کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر زاهدان و طی روزهای آتی به کتابخانه‌های مناطق محروم این شهر ارسال می‌شود.
براساس این گزارش، از جمله کتابخانه‌های محروم مناطق هدف که تاکنون از این کتاب‌های اهدایی دریافت کرده‌اند می‌توان به کتابخانه‌های شهرستان‌های محروم در استان‌های کردستان، خوزستان، چهارمحال و بختیاری و … اشاره کرد.
همزمان با ارسال کتاب‌های جدید به مناطق محروم زاهدان، فراخوان جدید پایگاه نذر و اهدای کتاب منتشر شده و از شهروندان درخواست می‌شود تا در این طرح خداپسندانه شرکت کنند.
در بخشی از این فراخوان آمده است: طرح «نذر کتاب» حرکتی مردمی، شبیه بسیاری از نذوراتی است که مردم در مناسبت‌های مختلف با نیت خیرخواهانه برای ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی انجام می‌دهند، اما در این طرح به جای اهدای غذای جسم به مستمندان با اهدای کتاب که همانا غذای روح است افراد را بی نیاز می‌کنیم.
خیرین عزیز می بایست کتاب‌های اهدایی خود را به فرهنگسرای اندیشه واقع در خیابان دکتر شریعتی، نرسیده به پل سید خندان، بوستان شهید منفردنیاکی ارسال کنند

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.