14:48

نمایش فیلم سینمایی «وقت چیغ انار» ساخته‌ گراناز موسوی با موفقیت در عرصه های بین المللی همچنان ادامه دارد.
به گزارش ایرنا، فیلم سینمایی وقت چیغ انار که محصول افغانستان، استرالیا، ایران و هلند است در اولین نمایش جهانی در سی و چهارمین جشنواره فیلم توکیو به نمایش در آمد و پس از آن در چهل و پنجمین جشنواره فیلم سائوپولو و شصت و هشتمین جشنواره فیلم سیدنی به روی پرده رفت.
وقت چیغ انار که تهیه کنندگی آن را بهیر وردک، گراناز موسوی، کریستین ویلیامز و مرضیه وفامهر به طور مشترک برعهده دارند در چهاردهمین دوره‌ جایزه‌ سینمای آسیا پاسیفیک نامزد جایزه‌ بهترین فیلم کودک و جوان شد.
این اثر سینمایی همچنین در دو جشنواره‌ رده الف جهانی، بیست و پنجمین جشنواره فیلم شب‌های سیاه تالین در استونی و پنجاه و دومین جشنواره فیلم هند در گوآ نیز به نمایش درآمده است.
نهمین جشنواره‌ فیلم باستائو در قزاقستان در آذر ماه نیز این فیلم را در برنامه‌ی خود داشت.
وقت چیغ انار در ادامه‌ حضور بین‌المللی خود در رویدادهای معتبر جهانی، از طرف کشور استرالیا به عنوان نماینده‌ خود در نود و چهارمین جایزه‌ی اسکار معرفی شده که فهرست فیلم های انتخاب اولیه با عنوان شورت لیست، در روز سه شنبه ۳۰ آذر و در شب یلدا اعلام خواهد شد.
فیلم وقت چیغ انار به طور رسمی به هفتاد و نهمین دوره جوایز گلدن گلوب هم ارائه شده که نامزدهای این جایزه نیز روز دوشنبه ۲۲ آذر اعلام خواهند شد.
این فیلم سینمایی تاکنون بازخوردهای مثبتی در رسانه‌های معتبر جهانی داشته است. نشریات معتبر سینمایی جهان مانند ورایتی، اسکرین اینترنشنال، فیلم وردیک و … نقدهای مثبتی درباره‌ی وقت چیغ انار منتشر کرده‌اند.
پخش بین‌المللی وقت چیغ انار توسط محمد اطبایی (مستقل‌های ایران) صورت گرفته است.
عرفات فیض، الهام ایازی، اندرو کوییلتی، مرحوم حشمت‌الله فنایی، سعیده سادات، فرشته عالمی، امیرشاه تلاش، ذبیح غیاث، زیشان‌خان تلاش, مدینه نیازی بازیگران این فیلم سینمایی هستند، همچنین حسیبا ابراهیمی نیز در این فیلم حضوری افتخاری دارد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.