بانی‌فیلم: امروز خبرگزاری دولت خبری از سریال داوود میرباقری را روی خروجی فرستاد که در نوع خود شگفت‌انگیز و در عین حال بدعتی عجیب و غریب در حوزه سریال‌سازی‌ در تلویزیون دولتی ایران است.
به نوشته ایرنا تولید سریال «سلمان فارسی» که از پنج سال پیش استارت خورده، احتمالاً تولیدش تا آماده پخش شدن، تا پنج سال دیگر ادامه خواهد یافت!
تنها نکته جدید خبر این خبرگزاری، اعلام همین آماده شدن سریال میرباقری در ده سال آینده است.
چنانچه این مورد اعلام زمان آماده شدن، درست باشد، نام داوود میرباقری را می‌توان در کتاب رکوردهای گینس به عنوان کارگردانی گران‌ترین و طولانی‌ترین زمان فیلمبرداری یک سریال تلویزیونی به ثبت رساند!
با این همه کارشناسان از پروژه «سلمان فارسی» با عنوان گران‌ترین پروژه نام برده‌اند اما تاکنون هیچ آمار رسمی و دقیقی نه از سوی صداوسیما و نه از سوی تهیه‌کننده و سازندگان در مورد میزان دستمزد سازندگان و بودجه این سریال تاریخی اعلام نشده است!
خبر ایرنا را بخوانید:


سریال «سلمان فارسی» به کارگردانی داوود میرباقری در فاز جدید خود یعنی ایران، بار دیگر به شاهرود برگشته است.
پروژه سلمان فارسی که با بیش از یک هزار بازیگر اصلی و چهار هزار بازیگر فرعی، از نزدیک به ۵ سال گذشته تاکنون کار خود را شروع کرده، تا مهر امسال در شاهرود به کار خود و در فاز ایران ادامه خواهد داد.
پیش‌بینی می‌شود مراحل فنی این سریال به عنوان بزرگ‌ترین پروژه تاریخ تلویزیون کشورمان، دست‌کم تا ۵ سال دیگر ادامه داشته باشد.
تاکنون هشت هزار نفر از سراسر کشور علاقمند به حضور در این سریال بوده اند.
سلمان فارسی محصول مرکز سیما فیلم سازمان صداوسیما به نویسندگی و کارگردانی داوود میرباقری و تهیه کنندگی حسین طاهری است که تصویربرداری آن از آذر ۱۳۹۸ در کرمان آغاز شده و در شاهرود، قشم، جلفا، شهرک‌های سینمایی غزالی، نور و دفاع مقدس ادامه داشته است.
این سریال در سه فصل دوران ایران ساسانی، امپراتوری بیزانس و حجاز صدر اسلام به زندگی و زمانه یار ایرانی پیامبر اسلام(ص) می پردازد.
بازیگرانی همچون فرهاد اصلانی، علیرضا شجاع نوری، داریوش فرهنگ، محمدرضا هدایتی، بهناز توکلی، احترام برومند، رامونا شاه، علی دهکردی، مرحوم چنگیز جلیلوند، مهدی فقیه، محمدجواد جعفرپور، علیرضا مهران، چند بازیگر خارجی از ارمنستان، یونان، مراکش و تونس و حدود ۱۵۰۰ بازیگر تئاتری و بومی جلوی دوربین این سریال رفته اند.
در این فاز که فصل ایران باستان است، برای اولین‌بار در جهان، صد سال تاریخ ایران و دوره ساسانی از زمان خسرو انوشیروان، هرمز، قباد، مرگ خسرو پرویز، شیرین، فرهاد، بهرام چوبین و بسیاری از اسطوره‌های تاریخ ایران باستان به تصویر کشیده می‌شود.
سلمان فارسی پایان شهریور به شهرک غزالی برمی‌گردد تا در تهران به کار خود ادامه دهد.
بازیگران جدیدی در این سریال دعوت به حضور شده‌اند که در فازهای مختلف از آنها استفاده خواهد شد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *