11:57

احمد بهرامی فیلمساز ایرانی داور بخش رقابتی سی و دومین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم کارتاژ شد.
به گزارش رسیده، سی و دومین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم کارتاژ از تاریخ ۳۰ اکتبر تا ۶ نوامبر مصادف با ۸ تا ۱۵ آبان در شهر تونس برگزار می‌شود و احمد بهرامی فیلمساز ایرانی داور بخش رقابتی این جشنواره است.
ترکیب کامل هیات داوری این جشنواره عبارتند از انزو پروچلی از ایتالیا، جسیکا فبیولا از اتیوپی، طارق الشناوی از مصر، هوجی فورتونا از آنگولا، داوود اولاد السید از مراکش، سفیان بن فرحات از تونس و احمد بهرامی از ایران.
همچنین فیلم «دشت خاموش» احمد بهرامی نیز در بخش سینمای جهان این جشنواره که ویژه فیلم‌های مهم سال گذشته است، به نمایش درمی‌آید.
جشنواره بین المللی فیلم کارتاژ از سال ۱۹۶۶ در شهر باستانی کارتاژ واقع در شمال تونس برگزار می‌شود. این جشنواره اولین و مهم‌ترین جشنواره فیلم در افریقای شمالی است و همچنین یکی از معتبرترین جشنواره‌های سینمای جهان عرب شناخته می‌شود.
احمد بهرامی سال گذشته با فیلم «دشت خاموش» حضور موفقی در جشنواره‌های بین‌المللی داشته و جایزه بهترین فیلم از بخش افق های جشنواره ونیز ۲۰۲۰ و چند جایزه دیگر را دریافت کرده که جدیدترین آنها جایزه بهترین فیلمبردار سال آسیا برای مسعود امینی‌تیرانی فیلمبردار این فیلم است.
پخش بین‌المللی «دشت خاموش» به تهیه‌کنندگی سعید بشیری بر عهده علی قاسمی است.
این فیلم هم‌اکنون در سینماهای هنر و تجربه در حال اکران است و استقبال خوبی از طرف مخاطبان و منتقدان از آن شده است.
علی باقری، فرخ نعمتی، مهدیه نساج، تورج الوند، مجید فرهنگ، ناصر علاقمندان، راضیه ایرانی، نرگس امینی، محسن یگانه، مهتاب خوش‌منش، شقایق آقازاده، اهورا بهرامی، پارسا و ارشا سبحانی، برسام بهرامی، مینا سرقره در این فیلم بازی کرده‌اند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *