نشست رئیس سازمان سینمایی کشور با استاندار استان ایلام برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی سازمان سینمایی و سمعی بصری،نشست رئیس سازمان سینمایی کشور با استاندار استان ایلام با حضور مسئولان، اصحاب فرهنگ و رسانه این استان عصر ۳۱ خرداد ماه در سالن شهید رجایی استانداری برگزار شد.
در این مراسم محمد خزاعی با اشاره به مشکلات زیرساخت‌های نیمه کاره در استان ایلام گفت: در تلاش هستیم با همکاری استاندار ایلام نسبت به تکمیل سینما فرهنگ این استان اقدام کنیم . در این راستا با تکمیل و بهره برداری سینما، سه سالن نیز در این مجموعه تجهیز و تکمیل خواهد شد.
وی تاکید کرد: سازمان سینمایی کشور فاقد بودجه عمرانی است اما تلاش می‌ کنیم بودجه ای به دفتر انجمن سینمای جوانان استان ایلام اختصاص یافته و و زیرساخت های فرهنگی جدیدی به استان ایلام اضافه شود.
معاون وزیر ارشاد افزود: اولویت اصلی سازمان سینمایی تجهیز دفاتر سینمای جوانان در تمام کشور خواهد بود و به تبع آن این اقدام در ایلام و دیگر استان ها در حد متعارف انجام خواهد شد.
رییس سازمان سینمایی کشور تاکید کرد: در سال آینده امکان برگزاری جشنواره منطقه ای سینمایی در استان ایلام فراهم خواهد شد و برپایی جشنواره فیلم و عکس اربعین نیز در مصوبات ما خواهد بود.
خزاعی درباره ختصاص اعتبار به ساخت فیلم‌کوتاه عنوان کرد: ۲۵۰‌میلیون تومان اعتبار برای ساخت فیلم کوتاه در نظر گرفته ایم و با کمک ۲۵۰ میلیون تومانی استاندار این اعتبار به ۵۰۰ میلیون تومان می رسد.
وی ادامه داد: تجهیز سالن آمفی تئاتر شهرستان های دهلران، ملکشاهی و دره شهر در اولویت برنامه های ما خواهد بود و تلاش می‌کنیم تا به زودی این شهرستان ها در این سالن ها به تماشای فیلم‌ بنشینند همچنین تلاش می کنیم سینما سیار مهران راه اندازی شود.
به گفته وی، بسط عدالت فرهنگی و سینمایی، تقویت و گسترش زیرساخت های سینمایی، شناسایی و تبیین ظرفیت ها، کارکردها و مشکلات سینما، تکریم سینماگران، تاکید بر احیاء، تجهیز ، نوسازی و تکمیل طرح‌های نیمه تمام حتی تعطیل شده، تلاش برای رفع دغدغه‌ها و مشکلات فعالان این عرصه، شناسایی و جذب منابع و ظرفیت های موجود در استان ها برای هم افزایی از جمله مهم ترین دغدغه های سازمان سینمایی است تا در این برنامه پیمایش رسیدگی شود.
خزاعی با بیان اینکه تعریف برنامه های متعدد برای ارتقای نشاط عمومی از طریق سینما در قالب برگزاری جشنواره های منطقه ای و ملی و شب سینماگران در استان ها، توجه به افزایش بودجه و منابع تولید آثار، تجهیز، توسعه و به روزرسانی امکانات سینمایی از راهبردهای مهم این برنامه ها را تشکیل می دهند.
وی تصریح کرد: مرکز نشینی و عدم حضور در میدان و متن مردم و متن جامعه های سینمایی در خیلی از این سال ها باعث شده تا از مشکلات و نیازهای آن ها غافل شویم. با این اقدام امیدواریم رهاوردهای ماندگاری برای ارتقای ظرفیت های استان ها رقم بخورد

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *