با فروش خیره‌کننده «جان ویک ۴» در افتتاحیه فیلم، حالا احتمال ساخته شدن فیلم پنجم به صورت جدی مطرح شده است.
به گزارش مهر به نقل از هالیوود ریپورتر، فیلم چهارم «جان ویک» با فروش خیره کننده ۷۳.۸ میلیون دلاری در افتتاحیه خود، حالا کمپانی لاینزگیت را قانع کرده که باید به ساخت فیلم پنجم فکر کند.
جو دریک رییس گروه سینمایی لاینزگیت گفته است انتظار می‌رفت «جان ویک: فصل ۴» آخرین قسمت از این مجموعه سینمای اکشن باشد اما حالا احتمال ساخته شدن قسمت پنجم روی میز قرار گرفته است.
فیلم چهارم که بار دیگر با بازی کیانو ریوز در نقش یک آدمکش حرفه‌ای به کارگردانی چاد استاهلسکی ساخته شده همان قدر که در داخل آمریکا موفق بود در بازارهای بین‌المللی هم موفق ظاهر شده و با نمایش در ۷۱ بازار بین‌المللی ۶۷.۶ میلیون دلار هم خارج از آمریکا کسب کرده تا در مجموع کارش را با افتتاحیه جهانی ۱۴۱.۴ میلیون دلاری شروع کرده باشد.
با توجه به اینکه شخصیت کیانو ریوز در پایان فصل ۴ با مرگ روبه‌رو می‌شود، ساخته شدن قسمت پنجم چالش کوچکی نیست؛ اما دریک کفته است ساخته شدن قسمت پنجم دور از ذهن نیست.
دریک گفته است: مطمئناً می‌توان آن پایان را به شکل‌های مختلف تفسیر کرد. همه ما کمی استراحت می‌کنیم و بعد درباره اینکه آیا راه قابل قبولی برای رسیدن به فیلم پنجم وجود دارد یا خیر فکر می‌کنیم؛ اما هیچ تضمینی به ساختش نیست.
دریک با تاکید گفت: کیانو و چاد، به درستی، همیشه به تماشاگر فکر می‌کنند. بنابراین ما مطمئناً کارمان را تمام کرده‌ایم… کیانو بسیار محبوب است و شخصیت جان ویک هم بسیار محبوب است.
برای ریوز «جان ویک ۴» دومین افتتاحیه بزرگ در میان فیلم‌های او پس از «بارگذاری دوباره ماتریکس» است که دو دهه پیش در سال ۲۰۰۳ با ۹۱.۸ میلیون دلار کارش را شروع کرد.
صرف نظر از ساخته شدن یا نشدن «جان ویک ۵»، ریوز هنوز فرصت بیشتری دارد تا به عنوان این شخصیت در آینده دیده شود؛ البته نه در نقش اصلی. او در «بالرینا» در همین نقش ظاهر می‌شود که اولین اسپین‌آف از این مجموعه است که که در آن آنا د آرماس به عنوان یک آدمکش در نقش اصلی بازی می‌کند.
آخرین لحظات فصل ۴ «جان ویک» داستان را مبهم باقی می‌گذارد زیرا ویک به وضوح مرده نشان داده نمی شود و فیلمسازان اگر بخواهند مرگ او را جعلی نشان دهند، می‌توانند او را به فیلم بعدی بازگردانند.
احتمال دیگری نیز وجود دارد و آن این است که پیش درآمد داستان قبل از اینکه ویک بازنشسته شود تا با همسرش زندگی کند ساخته شود که در آن صورت لازم است ویک بسیار جوان‌تری دیده شود. و این یادآور نظر یکی از مخاطبان خطاب به ریوز مبنی بر اینکه به نظر نمی‌رسد او پیر شود است. اما ریوز ۵۸ ساله با خستگی به او چنین پاسخ داد: چرا مرد، من پیر شدم. این اتفاق می‌افتد.
دریک نیز به یک پیش درآمد به عنوان یک احتمال اشاره کرد.
در مورد فیلم‌های «جان ویک» یک موضوع مهم است: اینکه جان ویک یک مرد -در مقابل یک ابرقهرمان- است و انگیزه سفرش عشق و از دست دادن دردناک همسرش بوده است.
استاهلسکی نیز قبل از اکران فیلم در سینماها، گفته بود او و ریوز علیرغم تردید لاینزگیت کاملاً مطمئن بودند که این پایان است. با این حال، استاهلسکی هم با پنجمین سفر ویک کاملاً بیگانه نبود و گفت باید دید چه پیش می‌آید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *