15:15

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت جز محدودیت‌های مربوط به کرونا، شرایط کلی برگزاری کنسرت‌های موسیقی مانند گذشته و تغییری در آیین‌نامه‌ها رخ نداده است.
محمد مهدی اسماعیلی روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا درباره حیات دوباره کنسرت های موسیقی، اظهار داشت: از ابتدای شروع به کار دولت سیزدهم در پی این بودیم که با گسترش واکسیناسیون، فضای فعالیت های اجتماعی را تسهیل کنیم. در حال حاضر، بالای ۹۰ میلیون تزریق در نوبت های اول و دوم صورت گرفته است.
عضو کابینه دولت سیزدهم در پاسخ به این سوال که آیا برای برگزاری کنسرت ها محدودیتی وجود دارد یا نه، تاکید کرد: برگزاری کنسرت ها طبق همان شیوه نامه های سابق خواهد بود و هیچ تغییری در آیین نامه رخ نداده است. محدودیت‌های مربوط به کرونا تنها نکته ای است که در این زمینه باید مد نظر قرار بگیرد.
وی ادامه داد: در پی این امتیاز ایجاد شده (واکسیناسیون عمومی)، بیشتر شهرها از حالت قرمز خارج شدند؛ علاوه بر این، ستاد ملی مقابله با کرونا در روزهای آینده سامانه ای راه اندازی می کند و حضور در جلسات و اجتماعاتی مانند کنسرت ها با رعایت پیش شرط هایی مانند تزریق واکسن و رعایت فاصله گذاری های اجتماعی در این سامانه باید اعلام شود.
وزیر فرهنگ درباره شروع روند ارسال درخواست های برگزاری کنسرت های موسیقی، گفت: نوبت دهی در معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی آغاز شده است. برای عادی سازی همه فعالیت های فرهنگی و هنری در شهرهایی که قرمز نیستند، مصمم هستیم و اجتماعاتی مثل تئاتر و کنسرت در شهرها برگزار می شود.
اسماعیلی خاطرنشان کرد: بر اساس برنامه زمانبندی که در حال انجام است، برگزاری کنسرت ها از ابتدای آذرماه از سر گرفته می شود تا این فعالیت ها نشاط و انگیزه را در جامعه هنری افزایش دهد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *